تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

تا به حال به داشتن یک لبخند هالیوودی فکر کرده اید؟ داشتن دندان های زیبا، سفید و یک دست چطور؟ خوشبختانه این روزها روش های زیادی برای زیبا سازی دندان ها وجود دارد. دندان های شما در هر حالتی که باشند، حتما روش خوبی برای بهبود و زیبایی آنها وجود دارد. اما در این مطلب 5 روش زیبایی دندان ها که بسیار متداول هستند را به شما معرفی می کنیم.

شاید در سال‌ های گذشته از دست دادن دندان به هر دلیلی به یک کابوس تبدیل می‌ شد. اما امروزه روش‌ های زیادی برای بهبود و ترمیم دندان‌ های از دست رفته وجود دارد. یکی از این روش‌ ها کاشت دندان است. کاشت یا ایمپلنت دندان روش متداول و البته بسیار پیشرفته‌ ای برای جایگزینی تعدادی یا همه دندان‌ ها خواهد بود. سوالی که همواره وجود دارد این است که ایمپلنت چند سال دوام دارد. در این مطلب بیشتر به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

لمینت دندان پوسیده بعد از رفع مشکلات پوسیدگی یک گزینه عالی برای زیبا سازی دندان ها است. امروزه همه افراد می توانند با مراجعه به دندانپزشکی دندان ها و لبخندی زیبا و چهره ای جذاب داشته باشند. افرادی که دچار پوسیدگی دندان شده اند، اگر قصد دارند از لمینت برای پنهان نمودن مشکلات دندان های خود استفاده کنند نیز باید قبل از لمینت کردن، پوسیدگی و یا هر مشکل و بیماری دهان و دندان خود را برطرف نمایند.

دندان ها دارای انواع مختلفی هستند و برای هر کدام از آنها می تواند خرابی و پوسیدگی به وجود بیاید. این روزها رفع مشکلات دندان بسیار راحت تر از گذشته شده است و راه های بسیاری برای درمان خرابی و پوسیدگی وجود دارد. یکی از این راه ها ایمپلنت دندان است. در این مقاله در رابطه با ایمپلنت دندان آسیاب و مزایا و هزینه های آن صحبت شده است، پس اگر به دنبال آشنایی بیشتر با ایمپلنت این مدل از دندان ها هستید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

دندان ها بنابر دلایل مختلفی مثل عدم رعایت بهداشت، ردیف نبودن دندان ها، ژنتیک، تغذیه نامناسب و... دچار پوسیدگی می شوند. ترکیب شیمیایی دندان بعد از پوسیدگی دچار تغییر شده و باعث نرمی و سستی آن می شود. به همین دلیل دندان پوسیده تبدیل به محلی جهت تجمع میکروب ها می شود.

روش ایمپلنت یا کاشت دندان ها، روشی فوقالعاده برای ترمیم یک یا همه دندان هایی است که خراب شده یا از بین رفته اند. این روش که دائمی و به صورت کاملا طبیعی انجام می شود، روشی انقلابی در زیبایی دندان است. اما انجام ایمپلنت دندان در سعادت آباد و در یک کلینیک معتبر زیبایی دندان ها را به نحو احسنت به شما باز می گرداند.

از دست رفتن دندا‌ن ها علاوه‌ بر تاثیر روی ظاهر روی اعتماد به نفس افراد هم تاثیرگذار می‌ باشد. متاسفانه امروزه شاهده رژیم‌ های نادرست و استفاده از تنقلات و شرینی‌ جات هستیم. همین امر باعث افزایش پوسیدگی دندان‌ ها و از بین رفتن آن می‌‌‌‌ شود. روش‌ های مختلفی برای جایگزین دندان‌ های از دست رفته وجود دارد. شاید برای شما گیج‌کننده به نظر برسد که کدام روش بهتر است؟ به همین دلیل قصد داریم در این مقاله روش‌ های ایمپلنت، بریج و دندان مصنوعی را بررسی کرده و تفاوت‌ های آنها با یکدیگر شرح دهیم. به این صورت می‌ توانید با توجه به ویژگی‌ ها و مزایای آنها روش مناسبی را برای جایگزین دندان از دست رفته خود انتخاب کنید.

جراحی ایمپلنت دندان نیز مانند تمام جراحی‌ های دیگر نیاز به مراقبت‌ های مخصوص دارد. رعایت دستورات و توصیه‌ های پزشک جراح مخصوصا در روزهای اول بعد از جراحی، بسیار اهمیت دارد. زیرا ایمپلنت‌ ها برای اینکه به خوبی جایگزین دندان از دست رفته شوند، نیازمند مراقبت هستند.

لمینت دندان راه حلی مناسب برای داشتن لبخندی زیبا است. لبخند می تواند تاثیرات مثبتی روی اطرافیان ما و حتی خود ما داشته باشد. دندان های سالم مهمترین فاکتور در داشتن لبخندی زیبا می باشد. برخی از افراد به دلیل داشتن دندان های بد رنگ، بد شکل، فاصله دار و ... از داشتن لبخندی زیبا محروم بوده و حتی اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. این افراد می توانند از معجزه ای به نام لمینت دندان استفاده کنند. در ادامه موارد مهم در زمینه لمینت دندان و هزینه انجام لمینت دندان می پردازیم.

این روزها تقاضا برای ایمپلنت دندان در ایران بسیار زیاد شده است. همین موضوع موجب شده است تا کلینیک‌ های دندانپزشکی زیادی خدمات زیبایی لبخند مانند ایمپلنت، مرینت و... را انجام دهند. شاید تصور کنید که همه کلینیک‌ های دندانپزشکی مثل هم هستند و می‌ توان با خیال راحت به یکی از این مراکز رفت و کار ایمپلنت دندان را انجام داد، ولی متاسفانه این باور اشتباه است.

شکستن یا خراب شدن دندان‌ ها در گذشته کابوس بزرگی بود. به خصوص که همه معتقدند دندان‌ ها زیبایی بخش صورت‌ اند و در صورت شکستگی دندان به خصوص در بخش جلو، زیبایی صورت نیز تحت تاثیر قرار می‌ گیرد. اما اکنون استفاده از روش لمینت می‌ تواند پایانی برای تمامی این مشکلات باشد. اما آیا هر لمینتی برای دندان ما مناسب است؟ اگر یک لمینت ارزان با کیفیت کمتر استفاده کنیم چه می‌ شود؟ مشکلات بعد از استفاده از لمینت بی‌ کیفیت چیست؟ اگر این موارد سوال شما هم هستند، با ما همراه باشید تا در ادامه به این سوالات پاسخ دهیم.

ایمپلنت دندان یک نوع جراحی محسوب می‌ شود و مانند هر عمل جراحی دیگری نیاز به مراقبت; های ویژه; ای دارد که تاثیر بسیار زیادی در روند بهبودی دارند. مراقبت‌ های بعد از ایمپلنت را باید تا زمانی که بهبودی کامل صورت بگیرد ادامه داد.