تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

آیا میشود رنگ کامپوزیت را تغییر داد این یکی از مهمترین دغدغه ها و سوالاتی است، که افراد هنگام استفاده از کامپوزیت مطرح می کنند. همانطور که می دانید کامپوزیت ها از نظر ظاهر تفاوتی با دندان های طبیعی افراد ندارند. در صورتی که مراقبت از دندان های کامپوزیت شده به عمل نیاید، ممکن است دچار تغییر رنگ شوند. دندانپزشکی دکتر بالوی پور قصد دارد در ادامه به بررسی این سوال بپردازد.

آیا میشود رنگ کامپوزیت را تغییر داد

 شکستن کامپوزیت دندان

کامپوزیت های ونیر از نوعی پلاستیک به همراه فیلر ساخته شده اند. این مواد بین 4 الی 5 سال دوام دارند و بدون احتیاج به ترمیم زیبایی به زیباتر شدن لبخند شما کمک می کنند. اگر تحت مراقبت های لازم قرار بگیرند، همچنان ساختار خود را حفظ خواهند کرد، در صورتی که تحت فشار باشند، یا تحت مراقبت های لازم قرار نگیرند امکان شکستن و لب پر شدن آن ها وجود دارد. درست است که که کامپوزیت ها از درخشندگی و زیبایی لمینت های سرامیکی برخوردار نیستند ولی از نظر استحکام عملکردی شبیه به همدیگر دارند. دندانپزشکی در سعادت آباد قصد دارد در این مطلب به بررسی دلایل شکستن کامپوزیت دندان و ترمیم آن بپردازد.

 

موم ارتودنسی به عنوان یکی از پرکاربردترین وسایل در درمان ارتودنسی به شمار می رود. موم ارتودنسی را برای پیشگیری از زخم شدن لثه ها و گونه ها استفاده می کنند. در برخی موارد از موم های ارتونسی برای پوشش دادن بخش های تیز و برنده ی سیم های ارتودنسی استفاده می کنند. استفاده از این موم ها در خدمات دندانپزشکی زیبایی مانند ارتودنسی از برخورد بافت ها با ابزار جلوگیری می کند. اما نکته ای وجود دارد که در برخی موارد می توانید از متریال هایی به عنوان جایگزین موم ارتودنسی استفاده می کنند. در ادامه به شناخت و بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

انواع پلاک ارتودنسی

درمان ارتودنسی معمولا برای منظم کردن دندان هایی انجام می گیرد، که دارای مشکل هستند، پلاک ها نوعی ابزار دندانپزشکی هستند، که بر روی دندان ها قرار می گیرند. پلاک ارتودنسی را معمولا در روش ارتودنسی متحرک به کار می برند. در حقیقت باید بگوییم که این پلاک ها همان ارتودنسی متحرک می باشد. این پلاک ها به دلیل متحرک بودن از قابلیت های زیادی نظیر شستشو نیز برخوردار هستند. پلاک های ارتودنسی مانند بریس نیستند و به راحتی از دهان خارج می شوند.

اجزای ایمپلنت دندان

ایمپلنت یک روش درمانی دائمی برای دندان های از دست رفته می باشد. این سیستم کاشت دندانی از بخش های مختلفی ساخته شده است، که در ادامه قصد داریم به معرفی آن بپردازیم. بی شک اولین سوال برای افرادی که این روش را برای درمان انتخاب می کنند پیش می آید این است، که اجزای ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت از سه بخش تشکیل شده که شامل:

فیکسچر

اباتمنت

پروتز می باشد. این اجزا به ترتیب و با رعایت فواصل زمانی مختلف در دهان افراد قرار می گیرد، در پایان فرد دندانی شبیه به دندان های طبیعی خواهد داشت.

بهترین نوع ایمپلنت

ایمپلنت به عنوان بهترین روش درمانی برای دندان های از دست رفته می باشد. برای اینکه کاشت ایمپلنت با موفقیت روبرو شود، لازم است، پارامترهای متعددی توسط دندانپزشک رعایت شود. یکی از مهمترین فاکتورها برای موفقیت انتخاب نوع مناسب ایمپلنت می باشد. اما بهترین نوع ایمپلنت چیست و برای کجاست؟ چه برندهایی ایمپلنت تولید می کنند؟ برای آشنایی بیشتر با بهترین نمونه های ایمپلنت با دندانپزشکی در سعادت اباد همراه باشید.

بلیچینگ یا جرم گیری دندان

ممکن است دندان های شما بنا به هر دلایلی دچار تغییر رنگ شود، روش های مختلفی برای از بین بردن زردی دندان ها و اصلاح لبخند وجود دارد، برخی از افراد متوجه تفاوت های روش های سفید کردن دندان ها نمی باشند. جالب است بدانید بلیچینگ و جرم گیری دندان ها دور روش متفاوت هستند.

برای اینکه متوجه شوید کدام روش بلیچینگ یا جرم گیری دندان برای شما مناسب است، با ما همراه باشید.

 

ارتودنسی تا چند سالگی جواب میده

افرادی که قصد دارند درمانی زیبایی ارتودنسی را انتخاب کنند همواره این سوال را مطرح می کنند که ارتودنسی تا چند سالگی جواب میده؟ در حقیقت باید بگوییم روش درمانی ارتودنسی محدودیت خاصی ندارد. به این معنا که افراد می توانند در هر سنی اقدام به انجام ارتودنسی کنند.

معمولا بهترین سن که برای ارتودنسی برای کودکان پیشنهاد می کنند، سن هفت سالگی کودک می باشد. افرادی که مبتلا به مشکلات ارتودنسی هستند تقریبا می توانند در هر سنی از این روش درمانی بهره مند شوند. یکی از زمان های ایده آل برای ارتودنسی ارتودنسی در ۱۳ سالگی تا 14 سالگی می باشد، در این سن فک و دندان های فرد هنوز در حال رشد می باشند، به همین علت روند درمانی ساده تر و سریع تر انجام می گیرد.

یکی از مزایای ارتودنسی در سنین پایین این است، که بیمار نیازی به جراحی نخواهد داشت. در برخی موارد بیمار در سنین بالاتر احتیاج به جراحی در ناحیه فک خواهد داشت. با توجه به این موارد متوجه می شویم که درمان ارتودنسی تنها برای کودکان و نوجوانان نمی باشد، بلکه افراد در سنین بالا نیز می توانند این درمان را انجام دهند.

ایا روکش دندان همان لمینت استاطلاع از تفاوت روکش دندان و لمینت به شما کمک می کند روش مناسب تر را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. دندانپزشکی مدرن روش های مختلفی را برای دستیابی به لبخند زیبا ارائه می دهد. نصب روکش ‌ها یا لمینت ها محبوب ‌ترین روش ‌های ترمیم هستند که به شما امکان می‌ دهند عیوب دندان را بدون استفاده از بریس اصلاح کنید. بسیاری از بیماران فرق زیادی بین لمینت و روکش نمی بینند، بنابراین مطلب ما به شما کمک می کند تا متوجه شوید که چه تفاوت هایی با یکدیگر دارد. علاوه بر این امر خواهید دانست که کدام روش برای بهبود زیبایی لبخند شما مناسب تر است پس ما را همراهی کنید.

بلیچینگ دندان بهتر است یا لمینت

در بررسی اینکه بلیچینگ بهتره یا لمینت، درک این نکته مهم است که بلیچینگ در درجه اول بر بهبود رنگ دندان های شما کمک می کند. با این حال لمینت ها تغییرات بیشتر و کامل تری را ارائه می دهند. به طور کلی هر دو این روش ها دارای ویژگی ها و مشخصات بخصوصی هستند. با ما همراه باشید تا هر دو این روش‌ ها را مورد بررسی قرار دهیم و سپس گزینه مناسب ‌تر را با توجه به شرایط بیمار معرفی کنیم.

تفاوت روکش دندان با کامپوزیت

دلایل مختلفی برای پوسیدگی و آسیب دیدگی دندان ها وجود دارد. ایم موارد شامل استفاده از برنامه غذایی نامناسب، عدم توجه و رسیدگی کافی و سایر موارد می باشد. برخی از آسیب های محیطی باعث می شوند که دندان های افراد دچار آسیب دیدگی های جدی شوند. در برخی از افراد هم مشکلات جنبه ژنتیکی دارد، فرد دارای دندان های کوچک، فاصله دار یا بیرون زده می باشد. در این شرایط افراد می توانند از روش های درمانی مانند کامپوزیت دندان و روکش دندانی استفاده کنند.

اولین پرسشی که در هنگام انتخاب روش درمانی مطرح می شود، این است که تفاوت روکش دندان با کامپوزیت در چیست؟ این روش های درمانی در برخی موارد مانند میزان هزینه ها، استحکام، ماندگاری، کاربرد، جنس و ... با همدیگر تفاوت هایی را دارند.

این روش ها در سال اخیر به عنوان انقلابی در علم دندانپزشکی به شمار می رود، به افراد این امکان را می دهد، که همه عیب های قابل مشاهده مانند نامرتبی دندان ها، شکستگی و لکه های مختلف را پوشش دهید.

در ادامه با تفاوت روکش دندان با کامپوزیت آشنا خواهیم شد.

از بین بردن فاصله دندان با کامپوزیت

یکی از مشکلات زیبایی دندان ها دیاستما یا فاصله ی بین دندانی می باشد. این فاصله می تواند بر اثر ژنتیک یا بر اثر حوادث به وجود بیاید. وجود این فاصله در دندان های جلویی باعث می شود، که زیبایی لبخند شما به میزان زیادی تحت تاثیر قرار بگیرد. نکته ی دیگر اینکه این فاصله می تواند به عنوان یک محل مناسب برای تجمع باکتری ها به شمار برود. همین امر باعث می شود که دندان های شما مستعد پوسیدگی و عفونت باشند.

نکته ی مهمی که در این زمینه وجود دارد، این است که این موضوع تنها محدود به زیبایی دندان های شما نمی شود، بلکه یک موضوع فوق العاده ریشه ای در رابطه با سلامت دهان و دندان شما می باشد. در ادامه قصد داریم به یکی از روش های متداول برای این مشکل یعنی از بین بردن فاصله دندان با کامپوزیت اشاره کنیم.