تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۲

 

یکی از پارامترهای بسیار مهم که در هنگام انجام کامپوزیت به آن توجه زیادی می شود  قیمت کامپوزیت دندان است. همانطور که می دانید قیمت خدمات دندانپزشکی نسبتا به سایر درمان ها زیاد است این امر به عنوان یک دغدغه برای بیماران محسوب می شود. درباره ی قیمت کامپوزیت دندان باید بگوییم در مقایسه با لمینت دندان از قیمت کمتری برخوردارمی باشد. به دلیل پایین بودن هزینه این روش درمانی بیشتر مردم ترجیح می دهند از آن استفاده کنند.

عوامل مختلفی بر روی قیمت کامپوزیت دندان تاثیر دارند که شامل:

احتمالا شما هم این موضوع را شنیده اید، که بیماری های دهان دندان و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان منجر به بیماری های سیستماتیک می گردد. جالب است بدانید برخی از بیماری ها که بر اثر عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ممکن است به آن مبتلا شوید، بیماری های خطرناکی هستند. دهان می تواند به عنوان دروازه ای باشد که بیماری های مختلف را به دیگر نقاط بدن شما انتقال می دهد. 

بیشتر افراد این تصور را دارند که لمینت دندان مانند یک عایق یا حفاظ قوی عمل می کند که دندان ها را از پوسیدگی و خرابی محافظت می کند. اما این یک ذهنیت کاملا اشتباه است. برخی افراد بر مبنای همین باور غلط پس از انجام لمینت نسبت به بهداشت دهان و دندان خود بی تفاوت می شوند. در چنین موقعیتی مطمئنا دندان های لیمنت شده دچار جرم می شوند و برای جلوگیری از پوسیدگی وآسیب به دندان ها فرایند جرمگیری انجام می شود.

 

جالب است بدانید عفونت دندان درمان نشده می تواند در عرض چند هفته یا چند ماه به سایر بافت های بدن شما سرایت کند و منجر به عوارض بالقوه تهدید کننده برای سلامت افراد شود. گرچه این اتفاق به ندرت می افتد و نادر است، اما ممکن است عفونت دندان منجر به مرگ برخی افراد شود.

در برخی موارد تشخیص پوسیدگی و تغییر رنگ دندان برای افراد سخت می باشد. یکی از مهمترین علل تغییر رنگ در دندان ها پوسیدگی دندان ها می باشد. پوسیدگی دندان معمولا بر اثر اسیدهایی است که توسط متابولیسم مکیروب ها بر روی برخی مواد قندی ایجاد می گردد.

همانطور که مي دانيد لمينت دندان يکي از روش هاي زيبايي است که معمولا از آن براي زيباسازي و ترميم دندان هاي جلويي، افراد استفاده مي کنند. لمينت هاي دندان که به عنوان روکش نيز شناخته مي شوند، پوشش هاي نازکي هستند که با رنگ دندان ها مطابقت دارند و زيبايي لبخند افراد را افزايش مي دهند.

معمولا این سوال برای افراد پیش می آید که چرا باید دندان ها را بعد از عصب کشی روکش کرد؟ با توجه به اینکه اکثر افراد اعتقاد دارند که پس از عصب کشی دندان ها دیواره آن سست شده و استحکام گذشته را نخواهد داشت. بنابراین استفاده از روکش ها پس از انجام عصب کشی باعث پایداری و دوام بیشتر آن خواهد شد.

 

بیوپسی در دندانپزشکی به نمونه برداری یا برداشتن بافت ها یا مایعات از بدن برای بررسی، به منظور تعیین وجود یا علت بیماری گفته می شود. بیوپسی برای اکثر ضایعاتی که بیش از دو هفته باقی می‌مانند و با عملکرد دهان تداخل دارند یا با حذف محرک‌های موضعی بهبود نمی‌یابند حتما توصیه می‌شود.

 

سلامت دندان تنها منحصربه دندان های شما نمی شود. لثه ها نیز نیاز به مراقبت و نگهداری دارند. لثه ها دارای بافت ظریفی هستند که از دندان ها، ریشه ها و عصب های دندان محافظت می کنند. این قسمت از دهان به دلیل ساختاری که دارد بسیار حساس هستند.

 

معمولا رویش دندان دائمی پشت دندان شیری را با عنوان دندان کوسه ای می شناسند. رویش دندان ها به این شکل معمولا باعث ایجاد نگرانی هایی در والدین می شود.

شاید این یک افسانه به نظر برسد آیا امکان دارد که روزی دندان های انسان در بزرگسالی رویش مجدد داشته باشد. از دیرباز این مسئله از نظرعقلی متعارف بوده است که شما نمی توانید رویش دندان های دائمی یا ترمیم مینای دندان خود را در بزرگسالی تجربه کنید.

 پالاتال اکسپندر یکی از گزینه ها در دندانپزشکی زیبایی است که باعث گستردگی کام می شود. در واقع پالاتال اکسپندر یک دستگاه است که استفاده از آن باعث می شود سقف دهان یا کام افراد پهن تر شود. برخی از افراد که اغلب بچه ها را شامل می شود بر اساس هر دلیلی دارای سقف کوچکی هستند. این امر موجب بروز ناهنجاری های مال اکلوژن یا مشکلات فک می شود.