02122383900

با پیشرفت علم دندانپزشکی انسان‌ها امیدوار هستند تا سنین کهنسالی دندان‌ های طبیعی خود را حفظ کنند. همچنین زیبایی دندان تبدیل به یکی از ترند‌های مطرح در صنعت مد شده و محصولات زیادی در این زمینه به بازار عرضه می‌ گردد. اگر فارغ از پوسیدگی دندان و بیماری‌ های دیگر دهان، دچار مشکلاتی مانند تغییر رنگ دندان، نامنظم بودن چینش دندان‌ ها و … هستید، می‌ توانید در دندانپزشکی شبانه روزی یا کلینیک‌ های تخصصی، این مشکلات را برطرف کنید.

امروزه خدمات مدرنی در کلینیک‌ های دندانپزشکی انجام می‌ شود که با کمک این خدمات نتیجه بهتری بدست می‌ آید. می‌ خواهیم به تجهیزات و خدمات مدرن دندانپزشکی بپردازیم. بسیاری از این خدمات در دندانپزشکی سعادت آباد یا کلینیک‌ های دیگر تهران انجام می‌ شوند، برای اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

مطب دندانپزشکی

 

خدمات و تجهیزات مدرن دندانپزشکی دکتر یوسف بالوی پور در سعادت آباد

خدمات مدرن دندانپزشکی که در سال‌ های اخیر مورد توجه بسیاری قرار گرفته‌ است، عموما بر زیبایی دندان تمرکز دارند. با این حال برای درمان بیماری‌ های دهان نیز موثر می‌ باشند. خدمات مدرن دندانپزشکی به کمک تجهیزاتی مانند لیزر، دوربین‌ های داخل دهانی، تصویرسازی سه بعدی و … ممکن می‌ شوند که تعدادی از این خدمات و تجهیزات را در ادامه نام می‌ بریم.

 

برای دیدن محیط دندانپزشکی دکتر یوسف بالوی پور روی لینک زیر کلیک کنید.

https://www.aparat.com/v/SWFif

 

جراحی لثه با لیزر

در برخی از بیماری‌ های لثه لازم است که قسمتی از بافت پریودنتال برداشته شود و معمولاً چنین عملی همراه با درد بوده و ممکن است بخش سالمی از لثه نیز از بین برود. یکی از خدمات مدرن دندانپزشکی، جراحی لثه با استفاده از اشعه لیزر است. در جراحی لثه با لیزر، نور لیزر به طور متمرکز بر روی بخش پریودنتال تابیده شده و قسمتی از لثه که آسیب دیده حذف می‌ گردد. دو مزیت مهم برای جراحی لثه با لیزر وجود دارد:

1. لیزر به کاهش باکتری‌ های مضر در حین جراحی کمک می‌ کند و زمینه ایجاد عفونت را از بین می‌ برد. 

2. این عمل کاملاً بدون درد است. 

 البته لازم به ذکر است که جراحی لثه با لیزر تنها برای درمان پریودنتال به کار نمی‌ رود، بلکه در برخی موارد در خدمات مربوط به زیبایی دندان نیز کاربرد دارد. برای مثال افرادی که لثه بلند دارند، می‌ توانند با استفاده از لیزر، لثه رو کوتاه کرده و ظاهر زیبا‌تری به دندان‌ های خود بدهند.

 

دوربین‌ های داخل دهانی

 

در برخی از دندانپزشکی‌ های مدرن از تجهیزاتی مانند دوربین های داخل دهانی استفاده می‌ شود. به این صورت که تصویر دندان‌ های بیمار بر روی مانیتوری بزرگ روبروی یونیت دندانپزشکی نمایش داده می‌ شود و بیمار می‌ تواند تمام مراحل انجام کار را مشاهده کند. البته این دوربین‌ ها کمک می‌ کنند تا دندانپزشک تسلط بیشتری به نتیجه کار داشته باشد یا از همکاری بهتر دستیاران استفاده کند.

 

تصویر سازی سه بعدی

 

می‌ دانیم که بسیاری از افراد بنابر دلایل مختلف دندان‌ های جلویی را از دست می‌ دهند. در چنین مواقعی دندانپزشک از راه حلی مانند ایمپلنت استفاده می‌ کند. ایمپلنت یکی از خدمات مهم و پرهزینه دندانپزشکی است، زیرا به چندین جلسه برای انجام این عمل نیاز است. برای اینکه دندانپزشک بتواند بهترین فرم دندان را برای بیمار استفاده کند، از نرم‌افزار‌های تصویر سازی سه بعدی کمک می‌ گیرد. به این ترتیب با ارائه خصوصیات چهره و استخوان فک بیمار،‌ بهترین نتیجه توسط نرم‌افزار ارائه می‌ گردد تا دندانپزشک بر اساس آنها، دندان‌ های مناسبی برای بیمار بسازد.

 گفتیم که ایمپلنت یک عمل پرهزینه و طولانی است. مخصوصاً اگر قرار باشد چندین ایمپلنت در دهان قرار بگیرند؛ باید نتیجه به بهترین شکل پیش‌ بینی شود. در هر کلینیک مدرن دندانپزشکی که مراجعه می‌ کنید با تصویر سازی سه بعدی، نتیجه نهایی را پیش از شروع پروسه مشاهده خواهید کرد.

 

ترمیم دندان با لیزر

 

همان‌ طور که می‌ دانید وقتی دندان دچار پوسیدگی شود، باید برای درمان در اسرع وقت به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنیم. اگر پوسیدگی شدید باشد، معمولاً در هنگام شب درد شدیدی به سراغ شما می‌ آید که مجبور می‌ شوید به دندانپزشکی شبانه روزی مراجعه نمایید. دندانپزشک با معاینه دندان پوسیده، پس از تزریق داروی بی‌حسی موضعی، با مته مخصوص سطح پوسیده دندان را بر می‌ دارد. از آنجایی که فرز یک دستگاه مکانیکی است، در اکثر مواقع قسمتی از بافت سالم دندان هم تراشیده شده و از بین می‌ رود که چنین موضوعی برای اعمال دندانپزشکی گریز ناپذیر است. 

 با پیشرفت علم دندانپزشکی و تجهیزات آن، دستگاه لیزر برای ترمیم ابداع شده که می‌ تواند پوسیدگی‌ های سطحی را با ظرافتی بسیار بردارد، بدون اینکه بافت سالم دندان از بین برود. توجه داشته باشید که لیزر برخلاف فرز قابل تنظیم است و اشعه آن می‌ تواند بسیار متمرکز و باریک باشد. همچنین ترمیم دندان با لیزر درد ندارد و این مورد نیز یکی دیگر از مزایای مهم خدمات مدرن دندانپزشکی می‌ باشد.

 

دندانپزشکی اطفال

 

در دندانپزشکی سعادت آباد یا دیگر مناطق تهران می‌ توانید کلینیک‌ های مدرنی را بیابید که خدماتی مانند دندانپزشکی اطفال ارائه می‌ دهند. غالباً تمام کودکان از کلینیک دندانپزشکی واهمه دارند و معمولاً با اضطراب شدید مانع کار دندانپزشک می‌ شوند. در دندانپزشکی های مدرن اتاق مخصوصی برای اطفال در نظر گرفته شده که محیط آن بسیار کودکانه و شاد است، به شکلی که ترس کودک کم کم از بین رفته و آرامش بیشتری پیدا می‌ کند. همچنین دندانپزشک اطفال با برخی تکنیک‌های روانشناسی و با زبان کودکانه می‌تواند کودک را به همکاری دعوت کند.

 

زیبایی دندان

 

تقریباً تمام خدماتی که برای زیبایی دندان مورد استفاده قرار می‌ گیرند، جزء خدمات مدرن دندانپزشکی محسوب می‌ شوند زیرا مواد، تجهیزات و روش کار دندانپزشک برای ترمیم و زیبایی دندان، بر اساس آخرین متد‌های روز انجام می‌ شود. البته اگر می‌ خواهید بهترین خدمات را دریافت کنید، باید به کلینیک‌ های معتبر مراجعه کرده و از تجهیزات و خدمات مدرن آن اطلاع پیدا کنید.

 میتوان گفت تقریباً تمام خدمات دندانپزشکی مدرن مربوط به تجهیزاتی مانند لیزر یا تصویرسازی سه بعدی می‌ باشد. شما می‌ توانید برای اطلاعات بیشتر با دندانپزشک خود مشورت کنید، ولی مطمئن باشید علم دندانپزشکی نیز به سرعت در حال پیشرفت است و اگر کلینیک دندانپزشکی معتبری را انتخاب کنید از بهترین و مدرن‌ ترین خدمات بهره‌مند خواهید شد. همان‌ طور که گفتیم تقریباً تمام اعمالی که برای زیبایی دندان به کار می‌ روند، جز خدمات مدرن به حساب می‌ آیند و هر چقدر کیفیت مواد و تکنولوژی تجهیزات بالا‌تر باشد، انتظار داریم نتیجه بهتری کسب کنیم.

در زمانی که کرونا به شدت شیوع پیدا کرده است حتماً برای انجام خدمات دندانپزشکی به کلینیک‌ های معتبری مراجعه کنید که تمام پروتکل‌ های بهداشتی را به بهترین شکل رعایت می‌ کنند. در ادامه به شرح برخی از خدمات زیبایی دندان در سعادت آباد می پردازیم.

 

ايمپلنت سعادت آباد

 

با توجه به اینکه کار ایمپلنت در سعادت آباد یک کار تخصصی و نسبتا دشوار به شمار می رود. لازم است که این فرایند به صورت کاملا دقیق انجام بگیرد. به این دلیل که تاثیر زیادی در دوام و کاهش نقاهت، عوارض جانبی پس از انجام این روش درمانی دارد.

همانطور که می دانید ایمپلنت یک روش درمانی برای دندان هایی است که از دست رفته اند و نیاز به جایگزین دارند. در حال حاضر این تکنیک درمانی بسیار مورد توجه قرار گرفته است و در جوامع مختلف از محبوبیت بالایی برخوردار است. دلیل محبوبیت روش ایمپلنت در بین افراد این است که استفاده از آن دندان های دیگر را درگیر نمی کند.

ایمپلنت دندان به دلیل ماهیت آن که به دندان های طبیعی نزدیک است می تواند به عنوان بهترین روش جایگزین برای دندان های از دست رفته باشد. در واقع این روش درمانی به عنوان یک راه حل برای دندان های بسیار آسیب دیده و از دست رفته به کار می برند. ایمپلنت به شکل یک پروتز کاشتی می باشد که در درون استخوان فک افراد قرار می گیرد. مئاد ایمپلنت سازگاری بالایی با بدن انسان ها دارد و کمتر پیش آمده که باعث بروز حساسیت در بدن افراد شوند. این پروتزها را اغلب از تیتانیوم یا زیرکونیا می سازند.

 

مزایای استفاده از ایمپلنت در سعادت آباد

 

  • بهره بردن از ایمپلنت های با کیفیت و با دوام
  • امکان بهره بردن از تخصص و مهارت دندانپزشکان با تجربه و حرفه ای
  • دریافت نتیجه بسیار موفقیت آمیز از کاشت ایمپلنت
  • امکان استفاده از انواع ایمپلنت ها
  • امکان بهره بردن از تجهیزات پیشرفته و مدرن در زمینه دندانپزشکی
  • ایجاد ظاهری بسیار طبیعی و زیبا

ایمپلنت بر اساس اخرین متد های روز دنیا انجام می شود و هزینه  آن بستگی به عوامل متعددی دارد که ممکن است برای هر بیمار با توجه به شرایط خاصی که دارد متفاوت باشد.

دندانپزشکی دکتر یوسف بالوی پور در سعادت آباد پذیرای شما عزیزان است.

 

لمينت سعادت آباد

 

استفاده از خدمات لمینت سعادت آباد یک روش بسیار عالی برای ترمیم دندان های کج، شکسته، دو رنگ و .... است. با استفاده از این روش درمانی می توانید یک لبخند فوق العاد و زیبا داشته باشید. لمینت ها نوعی روکش نازک هستند که معمولا بر روی سطوح دندان های جلویی قرار می گیرند و عیوب دندان ها را رفع می کنند. این روش درمانی زیبایی باید توسط دندانپزشک متخصص و با تجربه بالا انجام بگیرد.

لمینت دندان در دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی انجام می گیرد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

لمینت دندان یک نوع روکش نازک و بادوام است که در برخی موارد با عنوان ونیر نیز شناخته می شود. با استفاده از این روکش ها  دندان ها را از لحاظ رنگ، سایز و شکل تغییر می دهند. برای اجرای این روکش ها بر روی دندان ها از یک نوع رزین خاص و حساس استفاده می کنند. با توجه به حساسیت و ظرافت این کار رابطه مستقیم آن با زیبایی لازم است در انتخاب دندانپزشک خود نهایت دقت را داشته باشید. مشاوره جهت انجام لمینت و کامپوزیت دندان و تصمیم گیری برای روش زیبایی را با دکتر بالوی پور تجربه کنید.

 

کامپوزيت سعادت آباد

 

کامپوزیت دندان یک روش درمان در حیطه دندانپزشکی زیبایی می باشد که با هدف ترمیم دندان ها انجام می شود. در طی این فرایند سایز، فرم و رنگ دندان ها دچار تغییراتی می شود. کامپوزیت یک نوع ماده از جنس رزین می باشد که همرنگ دندان ها است. با استفاده از این ماده بر روی دندان ها فرم ایده آل را اجرا کرده و سپس با استفاده از اشعه مخصوص آن را در جای خود ثابت می کنند.

کامپوزیت را معمولا برای پر کردن حفره های دندان های پوسیده و برای ترمیم دندان های آسیب دیده استفاده می کنند.

 

 

خدمات عمومي دندانپزشکی سعادت آباد

 

عصب کشي و پر کردن دندان ها: یکی از خدمات عمومی دندانپزشکی که معمولا توسط همه کلینیک های دندانپزشکی انجام می شود. عصب کشی و پر کردن دندان ها است. درمان عصب کشی را با عنوان درمان ریشه دندان هم می شناسند. در این روش درمانی که توسط متخصصان درمان ریشه انجام می شود. بخش های پوسیده دندان ها برداشته می شود. قسمت های آسیب دیده دندان را به همراه پالپ که شامل رگ های عصبی و عروق خونی است را خارج می کنند. بعد از انجام این فرایند به درمان کانال های ریشه دندان می پردازند.

درمان عصب کشی یک روش درمانی بسیار حساس، تخصصی و مهم است که باید توسط متخصص عصب کشی انجام بگیرد. این روش درمانی از انتقال عفونت به لثه و دیگر دندان ها جلوگیری می کند.

روش درمان عصب کشی به این شکل است که دندانپزشک برای دسترسی به کانال و بخش های آسیب دیده دندان قسمت های درگیر را خارج می کند و یک حفره در دندان ایجاد می کند. پس از انجام فرایند درمانی این حفره با مواد مخصوص پر می شود.

معمولا عصب کشی و پر کردن دندان ها در یک جلسه و به صورت همزمان انجام می شود. البته انجام این فرایند بستگی به شرایط بیمار و میزان آسیب دیدگی دندان ها نیز دارد. در اکثر موارد انجام همزمان پرکردن و عصب کشی مشکلی را ایجاد نمی کند. در صورتی که مقدار آسیب دیدگبی و عفونت کم باشد معمولا این دو روش درمانی به صورت همزمان انجام می گیرد.

اما در برخی شرایط امکان دارد که انجام همزمان این دو روش درمانی باعث ایجاد مشکلاتی شود. زمانی که عفونت دندان زیاد باشد ممکن است فرایند عصب کشی در طی چند جلسه انجام شود تا متخصص عصب کشی اطمینان پیدا کند که همه بخش های درگیر را خارج کرده است.

جرم گيري دندان: جرم گیری دندان نه تنها یک روش زیبایی به شمار می رود بلکه یک روش درمانی است که باعث می شود بیماری های مزمن پریودنتال از بین برود. جرمگیری دندان به عنوان یک روش درمانی سرپایی است که در کلینیک یا مطب دندانپزشکی انجام می شود. در برخی موارد که میزان جرم دندان ها زیاد است ممکن است دندانپزشک برای راحتی بیمار بی حسی موضعی را تجویز کند. البته می توانید در این مورد با دندانپزشک خود مشورت لازم را انجام دهید. 

معمولا جرمگیری دندان و پرداخت ریشه را به عنوان یک روش کاملا استاندارد برای درمان بیماری های لثه یا بیماری پریودنتال مزمن می شناسند. جرمگیری دندان معمولا با تشخیص متخصص دندانپزشکی و زیبایی انجام می شود.

به طور کل اگر محل زندگی یا کار شما سعادت آباد یا واقع در منطقه 2 است می توانید بهترین دندانپزشکی یعنی مطب دکتر یوسف بالوی پور را انتخاب کنید.

زیبایی دندان حق شماست.

 

راهنمایی برای انتخاب بهترین مرکز دندانپزشکی در سعادت آباد

 

انتخاب بهترین مرکز دندانپزشکی امری حائز اهمیت است. معمولا افراد ترجیح می دهند مرکز دندانپزشکی انتخاب کنند که به محل زندگی یا کار آنها نزدیک باشد تا بتوانند به راحتی رفت و آمد کنند. اما در کنار اینها نکات مهم دیگری برای انتخاب مرکز دندانپزشکی مناسب شامل تجهیزات پیشرفته، تجربه پزشکان و نظرات بیماران قبلی می‌شود.

 

 تجربیات بیماران در مراکز دندانپزشکی سعادت آباد

 

نظرات و تجربیات بیماران درباره مراکز دندانپزشکی می‌تواند به دیگران در انتخاب مناسب‌ترین مرکز کمک کند. این نظرات باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرند.

برای دیدن نمونه کارهای مطب روی لینک زیر کلیک کنید.

https://www.aparat.com/dashboard/videostat/Nqalr

تجربه پزشکان

به جرات می توان گفت دکتر یوسف بالوی پور یکی از بهترین دندانپزشکان منطقه سعادت آباد می باشند و تجربیات خوبی در زمینه زیبایی دندان و ایمپلنت دارند.

برای مشاوره یا رزرو نوبت تماس بگیرید.

 

تماس با مطب دکتر بالوی پور

قیمت‌های دندانپزشکی در سعادت آباد

هزینه‌های دندانپزشکی می‌تواند برای برخی از افراد نگرانی‌هایی را ایجاد کند. اما این نکته را بدانید که دندانهای شما ارزشمندند و ارزش هزینه کردن را دارند پس به آنها اهمیت بدهید و از پزشک خود بخواهید بهترین مواد و وسایل را استفاده کند. دندانپزشکی دکتر یوسف بالوی پور بهترین امکانات و مواد را برای مراجعه کنندگان استفاده می کند پس به ما اطمینان کنید.

 

 

نتیجه‌گیری

در این مقاله به بررسی و آشنایی با خدمات دندانپزشکی در منطقه سعادت آباد پرداختیم. اهمیت بهداشت دهان و دندان، ارائه‌ی خدمات تخصصی و حرفه‌ای، نقش تکنولوژی در توسعه‌ی این صنعت و تجربیات بیماران، همگی نشان‌دهنده اهمیت این حوزه در جامعه است. به یاد داشته باشید که حفظ بهداشت دهان و دندان از اهمیت بسیاری برخوردار است و مراقبت منظم از دندان‌های خود را جدی بگیرید.

 

 

 

 

 

 

سوالات متداول

ایمپلنت یا کاشت دندان چیست؟

این یکی از رایج ترین و واضح ترین سؤالاتی است که قبل از ایمپلنت کاشت دندان مطرح می شود. ایمپلنت یک نوع پروتز است که توسط دندانپزشک در فک بیمار قرار می گیرد و در چند مرحله درمانی اجرا می گردد. این روش درمانی در چند مرحله مختلف انجام می گیرد. در صورت نیاز به کاشت استخوان این فرایند انجام شده و پس از آن دندانپزشک تاج دندان را برای شما متصل می کند. دندانپزشک با جراحی ایمپلنت های دندانی را در استخوان فک شما قرار می دهد. ایمپلنت ها به عنوان ریشه دندان های از دست رفته شما عمل می کنند. از آنجایی که تیتانیوم موجود در ایمپلنت‌های دندانی با استخوان فک شما ترکیب می‌شود، ایمپلنت‌های دندانی صدا از خود صدایی تولید نمی کنند، شل نمی شوند، نمی‌لغزند یا مانند پروتزها یا پل‌های ثابت باعث آسیب استخوانی نمی‌شوند. به علاوه، مواد موجود در ایمپلنت مانند دندان‌های طبیعی شما عمل می کنند، پوسیدگی ندارند.

آیا ایمپلنت های دندانپزشکی روش متداول است؟

بله با توجه به دائمی بودن این روش و بی خطر بودن آن یک روش بسیار پرطرفدار و محبوب برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته می باشد.

لمینت دندان چیست؟

لمینت های دندان مشابه روکش ها هستند. آنها از یک ماده نازک و سفارشی تشکیل شده اند که بر روی سطح دندان یا دندان قرار می گیرد تا ظاهر را بهبود بخشد. روش لمینت برای بیماران به عنوان یک روش کم تهاجمی است و راه حل عالی برای ایجاد یک لبخند عالی است. لمینت های دندان با روکش های دندان اشتباه گرفته می شوند زیرا همان مشکل را حل می کنند. تفاوت اصلی زمانی رخ می دهد که دقیقاً به آنچه به عنوان روکش روی دندان ها قرار می گیرد نگاه کنید. لمینت ها مواد نازک تری هستند. میزان مینای برداشته شده برای قرار دادن آنها بسیار کمتر از فرآیند قرار دادن روکش است. روکش ها، پوسته های همرنگ دندان هستند که روی سطح دندان قرار می گیرند. لمینت ماده نازکی است که روی دندان موجود قرار می گیرد. ونیرها پوسته هایی به رنگ دندان هستند که در اطراف دندان قرار می گیرند. هر دوی آن‌ها به روش‌های مختلف، دندان‌های آسیب‌دیده را ترمیم می‌کنند.

انواع روکش کامپوزیت چیست؟

پرسلن و باندینگ کامپوزیت رایج ترین مواد روکش هستند. ونیرهای کامپوزیت از رزینی ساخته می‌شوند که پس از شکل گیری به دندان چسبانده می‌شود تا ظاهر و خط لبخند را بهبود ببخشد. روکش های پرسلن معمولاً در آزمایشگاه ساخته می شوند و در مقایسه با سایر مواد در برابر لکه شدن مقاوم تر هستند. از متخصص زیبایی دندان خود بپرسید که کدام گزینه برای شما بهتر است. اگر تغییرات مورد نیاز جزئی باشد و دندان ها به درستی عمل کنند، باندینگ زیبایی انتخاب مناسبی است. اگر دندان‌ها از هم فاصله دارند، شکسته، تیره هستند و/یا بیمار دندان‌های خود را به هم فشار می‌دهد یا دندان‌هایش را به هم می‌ساید، روکش‌های چینی ممکن است گزینه بهتری باشند. روکش‌های دندانی راه‌حلی عالی برای افرادی است که دندان‌های جلویی تغییر رنگ، فرسوده، شکسته، نامرتب، فاصله دار، ناهموار یا نامنظم دارند.

آیا جرم‌گیری دندان با لیزر امکان‌پذیر است؟

بله دندانپزشکان می‌توانند از لیزر برای سهولت جرم‌گیری دندان و روت پلنینگ استفاده کنند. از لیزر دندان می‌توان برای برداشتن بافت‌های ملتهب لثه و دسترسی به ریشه دندان استفاده کرد. در این شرایط، دندانپزشک برای پاک‌سازی جرم از سطح دندان‌ها و تمیزکردن پلاکت‌های لثه، از لیزر به همراه ابزار جرم‌گیری استفاده می‌کند. جرمگیری دندان ها باید توسط متخصصلن و به تشخیص دندانپزشک انجام شود.