02122383900

زیبایی دندان ها برای همه مردم مهم است. اما متاسفانه به دلیل قیمت بالای خدمات، اغلب مردم از پرداختن به زیبایی دندان هایشان صرف نظر می کنند. در این میان می توان گفت برخی از دندانپزشکان، هنوز هم بر اساس تعرفه های تعیین شده به ارائه خدمات می پردازند. دندانپزشکی زیبایی دکتر یوسف بالوی پور در سعادت آباد مفتخر است در سال اخیر، در ارائه خدمات زیبایی و درمانی دندانپزشکی افزایش قیمت نداشته است. 

دندانپزشکی زیبایی

اما دندانپزشکی زیبایی شامل چه مواردی می شود؟ کلیه روش هایی که برا حفظ ظاهر، یا زیبایی بخشیدن به دهان و دندان انجام می شوند. جزء خدمات دندانپزشکی زیبایی هستند. معمول ترین این روش ها که در سال های اخیر طرفداران بسیاری جذب نموده است به موارد زیر اشاره می توان کرد:

لامینیت دندان

 

مناسب ترین روش برای بر طرف کردن عیوب ظاهری دندان ها می باشد. در این روش ابتدا از دندان ها قالبی تهیه می شود. بر اساس این قالب و عکس های رادیوگرافی، اشکالات دندانی بررسی می شوند. سپس با توجه به آنها دندانپزشک دندان ها را تراش می دهد. دندان ها اگر منظم باشند و تنها عیب آنها بد رنگی باشد میزان تراش کم خواهد بود. البته نا گفته نماند در برخی از انواع لامینیت ها میزان تراش دندان ها کاملا به حداقل می رسد. بعد از تراش برای ساخت لامینت ها از دندان ها یک قالب دیگر گرفته می شود. لامینیت ها بر اساس قالب در لابراتوار دندانپزشکی ساخته می شوند. در این مدت برای راحتی بیمار در صحبت کردن یا غذا خوردن یک لامینیت موقت روی دندان هایشان گذاشته می شود. بعد از ساخت لامینیت، باید آنها را روی دندان با مواد مخصوص چسباند.

لامینیت ها در انواع و جنس های مختلف هستند و قیمت آنها بسته به جنس و تعداد واحد های دندانی محاسبه می گردد. توجه داشته باشید برای دندانی سالم و مرتب استفاده از روش لامینیت به هیچ عنوان توصیه نمی شود. بار ها دیده شده است برخی از مراجعه کننده ها فقط برای برخورداری از دندان های هالیوودی به تصمیم به لامینیت کردن می گیرند. با آنکه دندانپزشک آنها را از این کار منع می کند اما این روش را استفاده می کنند. و بعد از مدتی پشیمان می شوند. باید توجه داشته باشید بعد از لامینیت کردن امکان برگشت دندان ها به حالت قبلی وجود ندارد زیرا قسمتی از دندان ها تراشیده شده است.

پس اگر دندان های نا منظم و بد رنگی دارید، لامینیت بهترین انتخاب برای شما می باشد.

 

 

دندانپزشکی زیبایی در سعادت آباد

کامپوزیت

 

لامینیت دندان انواع مختلفی دارد که به طور کلی به دو دسته کلی یعنی لامینیت سرامیکی و ونیر کامپوزیت تقسیم می شود. ونیر کامپوزیت نسبت به لامینیت های دیگر، طول عمر کمتر، استحکام پایین تر و همچنین قیمت کمتری دارد. اما در مقابل برای کامپوزیت کردن دندان ها نیازی به تراش دندان ها نیست، مگر آنکه دندانپزشک تشخیص به این کار دهد.

کامپوزیت کردن دندان ها در یک مرحله انجام می گیرد. و نیازی به تهیه قالب و ساخت کامپوزیت در لابراتوار نیست. کامپوزیت نیز انواع مختلفی دارد و قیمت آن بسته به جنس و تعداد واحد های دندانی محاسبه می گردد.

متخصص زیبایی دندان در سعادت آباد

بلیچینگ دندان

 

یکی از روش های زیبایی، سفید کردن دندان ها می باشد. در این روش نه دندانی تراشیده می شود نه اتفاق دیگری برای آنها می افتد. بلکه تنها با یک ماده رنگ دانه دندان ها تقویت شده و به رنگ اولیه خود باز می گردند. در بلیچینگ دندانپزشک ابتدا دندان ها را جرم گیری می کند. سپس دندان ها به مواد مخصوص و سفید کننده آغشته می کند. بعد از مدت زمان مشخص و با تاباندن اشعه، مواد از روی دندان ها پاک می شود. خواهید دید که دندان ها چند درجه روشن تر می شوند.

انجام بلیچینگ برای افرادی که دندان های منظم اما بد رنگ دارند توصیه می شود.

 

ارتودنسی دندان ها

 

می توان گفت ارتودنسی دندان ها هم یک روش درمان عمومی و هم روشی برای منظم و مرتب کردن دندان ها می باشد. دندانپزشک با چسباندن براکت ها روی دندان ها و استفاده از سیم های مفتولی و شکل دادن آنها باعث تغییر وضعیت دندان ها می شود. دندان ها در مدت زمانی تقریبا طولانی وضعیت مطلوبی پیدا می کنند. ارتودنسی حداقل یک سال به طول می انجامد و می توان گفت بهترین روش برای اصلاح عیوب دندان ها می باشد. ارتودنسی بهتر است در نوجوانی انجام شود. زیرا در بزرگسالی اصلاح پذیری دندان ها با ارتودنسی کمی سخت است.

بهترین متخصص زیبایی دندان در سعادت آباد

ایمپلنت دندان ها

 

با آنکه ایمپلنت روشی درمانی و برای جایگزینی دندان ها می باشد، اما در درمان زیبایی نیز کاربرد دارد. بهترین روش برای جایگزین کردن دندان های از

دست رفته ایمپلنت می باشد. ایمپلنت مانند دندان طبیعی عمل می کند و از ریشه در فک قرار می گیرد. 

 

 

روکش کردن دندان ها

 

یکی دیگر از خدمات زیبایی در حوزه دندانپزشکی ساخت روکش های دندانی می باشد. در واقع روکش های دندان به صورت پوسته هایی نازک و ظریف هستند که جنس آن ها را از بین رزین و چینی انتخاب می کنند. معمولا هر روکش را به صورت کاملا تخصصی متناسب با هر بیمار می سازند. این روکش ها باید از ظاهری مشابه با دندان های بیمار برخوردار باشند.

پیش از اینکه روکش ها را بر روی دندان ها پیاده سازی کنند لازم است که مقداری از مینای دندان ها تراشیده شود. به این شکل روکش مورد نظر می تواند حالتی شبیه به دندان اصلی داشته باشد. استفاده از روکش ها می تواند معایب مختلفی را پوشش دهد که این عیب ها شامل کج شدگی دندان، پوشاندن دندان های پوسیده و پر کردن فاصله بین دندان ها می باشد. افرادی که دارای دندان های آسیب دیده ای هستند که پوشش دادن آن ها با سفید کننده های دندان امکانپذیر نیست می توانند از روکش ها استفاده کنند.

 

افزایش طول تاج دندان ها

 

یکی دیگر از خدمات زیبایی دندانپزشکی که باعث می شود افراد لبخند زیباتری داشته باشند افزایش طول تاج دندان ها می باشد. وجود دندان های بلند و کشیده نشان دهنده ی زیبایی و جوانی فرد است. زمانی که افراد سن شان افزایش پیدا می کند بالتبع دندان ها نیز کوتاهتر می شود. این امر موجب می شود که لبخند افراد گیرایی و جذابیت خود را از دست بدهد. اما امروزها با استفاده از روکش هایی که بر روی دندان های آسیب دیده و پوسیده قرار داده می شود این مشکل را برطرف می کنند. استفاده از این تاج ها باعث می شود که دندان ها از مقاومت بیشتری برخوردار شوند و در برابر شکستگی پایداری بیشتری داشته باشند.

استفاده از خدمات زیباسازی دندان ها موجب می شود که از تغییر شکل و تغییر رنگ دندان ها جلوگیری شود. بریج ها و ایمپلنت های دندانی نیز برای کامل شدن احتیاج به تاج دندانی دارند.

 

کرادینگ دندان

 

یکی دیگر از اقدامات زیبایی که در حوزه دندانپزشکی صورت می گیرد روش کرادینگ دندانی است. این روش را به شکل معمول برای از بین بردن و رفع بی نظمی های دندانی استفاده می کنند. نکته مهم در کرادینگ دندان این است که از اورتودنسی استفاده نمی شود و برای از بین بردن مشکلات دندانی از مواد ترمیمی استفاده می کنند. با استفاده از این مواد ترمیمی نواقص و معایب دندانی را از بین می برند.این روش مدت زمان کمتری را می طلبد و می تواند خیلی سریع زیبایی را به لبخند شما بازگرداند.

 

بریج یا پل دندانی

 

بریج یا پل دندانی عملکردی شبیه به ایمپلنت دارد و معمولا به افرادی پیشنهاد می شود که یکی از دندان های خود را از دست داده باشند. بریج را به شکل معمول به وسیله دندان های کناری نگه داشته می شود. بریج ها شامل یم یا چند پروتز است که جای دندان های خالی را پر می کنند. در این شیوه درمانی دندان های کناری را کمی تراش می دهند تا بتوانند مانند پایه های یک پل عمل کنند.

استفاده از آنله و اینله در دندانپزشکی زیبایی

در برخی موارد امکان دارد دندان ها به حدی خراب وپوسیده باشند که توانیم به روش های معمول پر کردن آن ها را ترمیمکنیم. در این موقعیت دندانپزشکان از آنله و اینله برای پر کردن دندان ها استفاده می کنند. این پر کننده ها را به شکل تخصصی در آزمایشگاه های پزشکی می سازند. پس از ساخت پزشکان با استفاده از آن ها دندان های معیوب را پوشش می دهند.

زمانی دندانپزشکان از اینله استفاده می کنند که احتیاج باشد مواد را به مرکز دندان ها اتصال دهند. آنله ها را نیز در زمانی مورد استفاده قرار می دهند که لازم باشد به میزان یک یا چند سطح از قسمت های بیرونی دندان ها را به دلیل پوسیدگی مورد ترمیم قرار دهند. معمولا از این شیوه به عنوان یک جایگزین برای روش تاج استفاده می کنند به این دلیل که قادر است مقدار بیشتری از سطح را تحت پوشش خود قرار دهد.

سایر کاربردهای دندانپزشکی زیبایی

یکی از موارد پرکاربرد در زیبایی دندانپزشکی لیفت لثه ها می باشد. با استفاده از این روش خط لثه تغییر پیدا می کند و به شکل جدید و یکدستی در می آید. یکی دیگر از مواردی که در دندانپزشکی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد صاف کردن دندان ها می باشد. در این روش به جای ارتودنسی از گاردهای استفاده می کنند. به مروز زمان همپوشانی بین دندان ها و گاردها از بین می رود و فاصله میان دندان ها کم می شود به این ترتیب لبخند زیبایی خواهید داشت. گاردهای شفاف به سادگی تمیز می شوند و به مدت یک دهه است که در دندانپزشکی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند.

همانطور که قبلا اشاره کردیم دندانپزشکی زیبایی یکی از شاخه های علم دندانپزشکی است که به افراد اجازه می دهد با توجه به نوع مشکلی که دارند یک روش را برای ترمیم دندان های خود استفاده کنند. دندانپزشکی زیبایی علاوه براینکه به زیبایی و اعتماد به نفس افراد کمک زیادی می کند در سلامت دندان ها نیز تاثیر زیادی دارد.

 

مطب دندانپزشکی و همچنین کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی سعادت آباد، همه روزه پذیرای شما عزیزان می باشد. برای تعیین وقت یا اطلاعات بیشتر می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید:

 

مطب دکتر یوسف بالوی پور : 02122383900