تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

زیبای دندان ها برای همه مردم مهم است. اما متاسفانه به دلیل قیمت بالای خدمات، اغلب مردم از پرداختن به زیبایی دندان هایشان صرف نظر می کنند. در این میان می توان گفت برخی از دندانپزشکان، هنوز هم بر اساس تعرفه های تعیین شده به ارائه خدمات می پردازند. دندانپزشکی زیبایی دکتر یوسف بالوی پور واقع در سعادت آباد مفتخر است در سال اخیر، در ارائه خدمات زیبایی و درمانی دندانپزشکی افزایش قیمت نداشته است. 

دندانپزشکی زیبایی

اما دندانپزشکی زیبایی شامل چه مواردی می شود؟ کلیه روش هایی که برا حفظ ظاهر، یا زیبایی بخشیدن به دهان و دندان انجام می شوند. جزء خدمات دندانپزشکی زیبایی هستند. معمول ترین این روش ها که در سال های اخیر طرفداران بسیاری جذب نموده است به موارد زیر اشاره می توان کرد:

لامینیت دندان: مناسب ترین روش برای بر طرف کردن عیوب ظاهری دندان ها می باشد. در این روش ابتدا از دندان ها قالبی تهیه می شود. بر اساس این قالب و عکس های رادیوگرافی، اشکالات دندانی بررسی می شوند. سپس با توجه به آنها دندانپزشک دندان ها را تراش می دهد. دندان ها اگر منظم باشند و تنها عیب آنها بد رنگی باشد میزان تراش کم خواهد بود. البته نا گفته نماند در برخی از انواع لامینیت ها میزان تراش دندان ها کاملا به حداقل می رسد. بعد از تراش برای ساخت لامینت ها از دندان ها یک قالب دیگر گرفته می شود. لامینیت ها بر اساس قالب در لابراتوار دندانپزشکی ساخته می شوند. در این مدت برای راحتی بیمار در صحبت کردن یا غذا خوردن یک لامینیت موقت روی دندان هایشان گذاشته می شود. بعد از ساخت لامینیت، باید آنها را روی دندان با مواد مخصوص چسباند.

لامینیت ها در انواع و جنس های مختلف هستند و قیمت آنها بسته به جنس و تعداد واحد های دندانی محاسبه می گردد. توجه داشته باشید برای دندانی سالم و مرتب استفاده از روش لامینیت به هیچ عنوان توصیه نمی شود. بار ها دیده شده است برخی از مراجعه کننده ها فقط برای برخورداری از دندان های هالیوودی به تصمیم به لامینیت کردن می گیرند. با آنکه دندانپزشک آنها را از این کار منع می کند اما این روش را استفاده می کنند. و بعد از مدتی پشیمان می شوند. باید توجه داشته باشید بعد از لامینیت کردن امکان برگشت دندان ها به حالت قبلی وجود ندارد زیرا قسمتی از دندان ها تراشیده شده است.

پس اگر دندان های نا منظم و بد رنگی دارید، لامینیت بهترین انتخاب برای شما می باشد.

کامپوزیت: لامینیت دندان انواع مختلفی دارد که به طور کلی به دو دسته کلی یعنی لامینیت سرامیکی و ونیر کامپوزیت تقسیم می شود. ونیر کامپوزیت نسبت به لامینیت های دیگر، طول عمر کمتر، استحکام پایین تر و همچنین قیمت کمتری دارد. اما در مقابل برای کامپوزیت کردن دندان ها نیازی به تراش دندان ها نیست، مگر آنکه دندانپزشک تشخیص به این کار دهد.

کامپوزیت کردن دندان ها در یک مرحله انجام می گیرد. و نیازی به تهیه قالب و ساخت کامپوزیت در لابراتوار نیست. کامپوزیت نیز انواع مختلفی دارد و قیمت آن بسته به جنس و تعداد واحد های دندانی محاسبه می گردد.

بلیچینگ دندان: یکی از روش های زیبایی، سفید کردن دندان ها می باشد. در این روش نه دندانی تراشیده می شود نه اتفاق دیگری برای آنها می افتد. بلکه تنها با یک ماده رنگ دانه دندان ها تقویت شده و به رنگ اولیه خود باز می گردند. در بلیچینگ دندانپزشک ابتدا دندان ها را جرم گیری می کند. سپس دندان ها به مواد مخصوص و سفید کننده آغشته می کند. بعد از مدت زمان مشخص و با تاباندن اشعه، مواد از روی دندان ها پاک می شود. خواهید دید که دندان ها چند درجه روشن تر می شوند.

انجام بلیچینگ برای افرادی که دندان های منظم اما بد رنگ دارند توصیه می شود.

ارتودنسی دندان ها: می توان گفت ارتودنسی دندان ها هم یک روش درمان عمومی و هم روشی برای منظم و مرتب کردن دندان ها می باشد. دندانپزشک با چسباندن براکت ها روی دندان ها و استفاده از سیم های مفتولی و شکل دادن آنها باعث تغییر وضعیت دندان ها می شود. دندان ها در مدت زمانی تقریبا طولانی وضعیت مطلوبی پیدا می کنند. ارتودنسی حداقل یک سال به طول می انجامد و می توان گفت بهترین روش برای اصلاح عیوب دندان ها می باشد. ارتودنسی بهتر است در نوجوانی انجام شود. زیرا در بزرگسالی اصلاح پذیری دندان ها با ارتودنسی کمی سخت است.

ایمپلنت دندان ها: با آنکه ایمپلنت روشی درمانی و برای جایگزینی دندان ها می باشد، اما در درمان زیبایی نیز کاربرد دارد. بهترین روش برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته ایمپلنت می باشد. ایمپلنت مانند دندان طبیعی عمل می کند و از ریشه در فک قرار می گیرد. 

مطب دندانپزشکی و همچنین کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر یوسف بالوی پور واقع در سعادت آباد، همه روزه پذیرای شما عزیزان می باشد. برای تعیین وقت یا اطلاعات بیشتر می توانید با شماره زیر تماس حاصل نمایید:

تلفن : 02122383900