تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

فاصله بین دندان ها می تواند دلایل بسیاری داشته باشد. شاید یکی از دلایل آن ، بزرگتر بودن فک نسبت به دندان ها یا افتادن زودتر از موقع دندان های شیری در کودکان باشد و یا می تواند دلیل مادرزادی داشته باشد و این اتفاق ممکن است برای هر کدام از دندان ها رخ دهد.

•چرا در بعضی افراد فاصله بین دندان ها را شاهد هستیم؟
همان طور که اشاره شد با بزرگتر شدن سن کودک گاهی امکان دارد فک کودک به طور هماهنگ با اندازه دندان هایش رشد نکند و این عدم هماهنگی می تواند مشکلاتی را برای کودک به وجود بیاورد. یعنی فک های بزرگ و دندان های کوچک که باعث ایجاد فاصله افتادن بین دندان ها می شود.
 گاهی رویش تومورها در دهان باعث می شود که بین دندان ها فضاهایی ایجاد شود که در این حالت بهتر است هر چه سریعتر برای انتخاب راه حل مناسب با دندان پزشک خود مشورت کنید.   
گاهی بیماری هایی که لثه ها دارند ، می تواند باعث ایجاد فاصله بین دندان ها شود. یعنی برخی از استخوان هایی که دندان ها را نگه می دارند لق می شوند یا از بین بروند. برای درمان این بیماری باید از نظر پزشک معالج خود مطلع شوید.
بعضی از افراد دندان های پنهان دارند ، یعنی دندانی که علاوه بر آنکه زمان لازم برای رویش آن سپری شده اما هنوز به خارج از فک و استخوان راه پیدا نکرده است. گاهی مشاهده می شود فضا و جای خالی برای این دندان نهفته وجود دارد ولی خود دندان مشاهده نمی شود، پس باید برای پر کردن این فاصله دندانی به پزشک مراجعه و روش درمان را انتخاب کنید.
گاهی مکیدن انگشت هم می تواند فاصله بین دندان ها ایجاد کند.
در بعضی افراد فرنوم (بافتی که لثه و لب ها را به هم وصل می کند ) بسیار از حد معمول خود بزرگ است که می تواند عاملی برای ایجاد فاصله بین دندان ها باشد.
وقتی بین دندان ها فاصله وجود داشته باشد ، شاید برای تمیز کردن فاصله بین دندان ها دچار مشکلاتی شویم . اما می توانیم برای انجام درست و اصولی دهان از غذاهای باقیمانده ، از مسواک های بین دندانی که برای این کار تعبیه شده اند ، کمک بگیریم ، این مسواک ها می توانند به افرادی که از ارتودنسی استفاده می کنند نیز کمک کنند . این مسواک ها در اندازه ها و ابعاد مختلفی در بازار وجود دارند و شما باید با توجه به اندازه فاصله ای که بین دندان هایتان وجود دارد ، آنها را تهیه کنید پس بهتر برای انتخاب مسواک بین دندانی مناسب از پزشک خود راهنمایی بخواهید.
البته شاید این فاصله از لحاظ ظاهری برای فرد مشکلی ایجاد نکند ولی امکان دارد مواد غذایی در این فاصله گیر کنند و یا دندان ها روی هم قرار نگیرند که باعث شود در جویدن غذا ها احساس راحتی نکنیم و یا پوسیدگی هایی را در دندان ها باعث شوند. پس با مراجعه به متخصصین حرفه ای و کارآزموده (کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر یوسف بالوی پور) می توانید به راحتی و در یک جلسه به اصلاح فاصله بین دندان های خود بپردارید . امروزه روش های مختلفی برای اصلاح این عیب وجود دارد . البته فاصله های دندانی در اکثر کودکان با افزایش سن از بین می رود و اگر پزشک معالج تشخیص دهد نیاز به درمان خاصی نیست.
متخصصان این مرکز(کلینیک دندانپزشکیشبانه روزی دکتر یوسف بالوی پور) با توجه به وضعیت ظاهری و نیاز هر فرد ، روش هایی (ارتودنسی نامرئی، روکش لامینت، باندینگ، یا ایمپلنت و... ) را پیشنهاد می دهند. برای درمان فاصله بین دندان ها ابتدا باید علت این فاصله کشف شود و بعد از آن به دنبال راه حل برای آن باشیم.
یکی از نیازهای اساسی در هر جامعه و در هر زمانی ، استفاده از خدمات دندانپزشکی است و به دلیل نیاز گسترده به این خدمات ، هر روزه شاهد پیشرفت های چشمگیر و ارائه راه حل هایی جدید برای مشکلات دهانی و دندانی هستیم.
برای آنکه بتوانیم خدمات دهانیه ایمن و بهداشتی حرفه ای را تجربه کنیم ، نیاز به انتخاب یک کلینیک و هستیم که در آن متخصصان مختلف از قبیل جراهان ، دندانپزشکان ، متخصصان دندانپزشکی ، گرد هم جمع آمده باشند و بتوانند به شما هر نوع خدمات درمانی دهان و درمان را ارائه دهند.
کلینیک دندان پزشکیشبانه روزی دکتر یوسف بالوی پور از ساعت 9صبح الی 1 بامداد (حتی روزهای تعطیل) آماده ارائه خدمات دهان و دندانی  به شما عزیزان است.
شماره تماس
7 -۲۲۱۴۰۵۸۶