02122383900

لبخند زیبا و دلنشین، آرزوی همه است. لبخند به چهره انسان زیبایی می بخشد و اگر این لبخند زیبا باشد چهره فرد را دو چندان دلنشین می کند. بسیاری از مردم به دلیل وضعیت نامناسب دندان ها و لثه ها از خندیدن پرهیز می کنند. اما خوشبختانه در سال های اخیر متد ها و روش های جدیدی برای زیبایی بخشیدن به لبخند ابداع شده است که به آنها اصلاح طرح لبخند می گویند. 

اصلاح طرح لبخند

برای اصلاح خنده و لبخند روش های درمانی و زیبایی زیادی وجود دارد ک برای هر شخص متفاوت می باشد. در سال های اخیر برای مثال زدن لبخند زیبا، لبخند هالیوودی می گفتند. اگر دقت کرده باشید لبخند بازیگران و سلبریتی ها بسیار زیبا و دلنشین است. به همین دلیل مردم برای مثال زدن لبخند زیبا و دندان های مرتبط از اصطلاح لبخند هالیوودی استفاده می کنند.

در اصلاح طرح لبخند تمامی معایب دندان ها و لثه ها برطرف می شود. روش هایی که دندانپزشکان برای اصلاح طرح لبخند انجام می دهند می تواند روش درمان عمومی یا روش های زیبایی باشد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

لبخند زیبا با انجام خدمات اصلاح طرح لبخند

روش های اصلاح طرح لبخند

روش های درمانی و زیبایی برای اصلاح طرح لبخند می تواند یکی یا چند مورد از روش های زیر باشد:

  • لامینیت سرامیکی 
  • کامپوزیت 
  • لیفت لثه 
  • روکش دندان 
  • ارتودنسی 
  • بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها 

در ادامه به بررسی و توضیح مختصر و جامعی از این موارد می پردازیم.

لامینیت دندان 

یکی از درمان های زیبایی که در سال های اخیر در بسیاری از کشور ها باب شده است، لامینیت دندان می باشد. دیگر کسی نیست که با این درمان زیبایی آشنا نباشد. لامینیت دندان انواع مختلفی دارد و برای همه افراد مناسب نیست. اگر دندان های نا مرتب دارید، فاصله زیادی بین دندان هایتان وجود دارد می توانید از این درمان زیبایی استفاده نمایید. لامینیت از لایه های نازک از جنس های مختلف تشکیل شده است. که برای چسباندن آنها روی دندان باید از دندان ها قالب تهیه شود. روکش ها بر اساس قالب در لابراتوار ساخته می شوند. برای قرار گرفتن روکش لامینیت روی دندان ها بسته به نوع آنها مقداری از دندان باید تراشیده شود. لامینیت ها به طور کلی دو نوع هستند. که هر کدام از آنها انواع مختلفی دارند. لامینیت سرامیکی، کامپوزیت. لامینیت به هیچ عنوان برای دندان های سالم و مرتب پیشنهاد نمی شود. 

قیمت لامینیت دندان در دندان پزشکی دکتر یوسف بالوی پور

قیمت لامینیت دندان بستگی به نوع آن دارد. نسل جدید لامینیت ها، لمینیت های ای مکس هستند. این در این نوع لامینیت ها میزان تراش دندان به حداقل می رسد. قیمیت این نوع لامینیت کمی بالا تر از انواع دیگر می باشد. به طور کلی قیمت لامینیت های سرامیکی دندان در مطب دکتر یوسف بالوی پور، بسته به نوع برای هر واحد بین 900 هزار تومان تا 1800000 هزار تومان محاسبه می شود. 

کامپوزیت دندان 

همانطور که در بالا گفته شد، کامپوزیت نوعی از لامینیت دندان می باشد. با این تفاوت که استحکام و عمر آن کمتر است و همچنین میزان تراش دندان برای کامپوزیت کم می باشد. برای چسباندن کامپوزیت نیازی به قالب گیری نیست و در همان جلسه اول می توانید دندان های خود را کامپوزیت کنید.

قیمت کامپوزیت در دندانپزشکی دکتر یوسف بالوی پور

کامپوزیت دندان نیز مانند لامینیت سرامیکی انواع مختلفی دارد. نوع کامپوزیت های دندانی بستگی به جنس و استحکام آنها دارد. قیمت کامپوزیت دندان در مطب دکتر یوسف بالوی پور بسته به نوع برای هر واحد دندان، بین 450 هزار تومان تا 800 هزار تومان محاسبه می گردد.

لیفت لثه 

این روش که گاهی روش درمانی نیز محسوب می شود جز جراحی های پریودنتال است. در این روش لثه به بالا کشیده می شود. دندانپزشکان گاهی برای افزایش طول تاج دندان مجبور هستند لیفت لثه انجام دهند. مثلا اگر طول تاج دندان برای چسباندن روکش کوتاه باشد، باید جراحی لیفت لثه انجام شود.

در برخی از افراد هنگام خندیدن قسمتی از لثه نمایان می شود. به اصطلاح به این نوع خنده، لبخند لثه ای می گویند. لبخند لثه ای ظاهر خوبی ندارد و برای اصلاح آن لیفت لثه باید انجام شود.  قیمت لیفت لثه بستگی به موارد مختلفی دارد و معمولا از 600 هزار تومان شروع می شود.

در این جراحی قسمتی از لثه برداشته می شود و معمولا نیازی به بخیه نیست. 

ارتودنسی دندان 

یکی از متداول ترین روش های برای مرتب و منظم کردن دندان ها از قدیم تا به امروز ارتودنسی دندان ها بوده است. این درمان بسته به نوع دندان ها حداقل یک سال زمان می خواهد. ارتودنسی در سنین بالا پیشنهاد  نمی شود. اما نوجوانان و جوانان می توانند برای مرتب و منظم کردن دندان هایشان از این روش استفاده کنند. قیمت ارتودنسی دندان ها بسته به نحوه قرار گرفتن دندان ها و مدت زمان درمان دارد. این درمان فوری نیست و باید برای منظم شدن دندان ها صبور باشید.

روکش دندان 

وقتی ریشه دندان سالم باشد اما تاج دندان از بین رفته باشد بهترین روش برای احیای دندان روکش دندان است. در برخی از افراد استفاده از لامینیت دندان و کامپوزیت مناسب نیست به همین دلیل دندانپزشک ترجیح می دهد برای حفظ ظاهر دندان ها از روکش استفاده کند. با آنکه اغلب از روکش برای دندان های نیش استفاده می کنند اما برای دندان های جلویی نیز می توان از روکش دندان استفاده نمود.

روکش دندان انواع مختلفی دارد و قیمت ها بر اساس جنس آنها محاسبه می گردد. بهترین نوع روکش دندان، روکش زیرکونیا می باشد. قیمت انواع روکش در مطب دکتر یوسف بالوی پور حدود 500 هزار تومان تا 1500000هزار تومان محاسبه می گردد.

بلیچینگ دندان 

برخی از افراد از دندان های منظم و مرتبی برخوردار هستند اما به دلیل بد رنگی دندان هایشان لبخند زیبایی ندارند. اصلاح طرح لبخند در این افراد بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها می باشد. در این روش با موادی خاص سطح رویی دندان های صیقل داده می شود. بلیچینگ همراه با جرم گیری می باشد و هیچ ضرری برای دندان ها ندارد. قیمت بلیچینگ در مطب دکتر یوسف بالوی پور حدود دو میلیون تومان برای هر دو فک است. البته این قیمت همراه با جرم گیری می باشد.

لبخند هالیوودی را تجربه کنید

انتخاب هر کدام از روش های بالا برای اصلاح طرح لبخند را به دندانپزشک خود بسپارید. توجه کنید ممکن است در یک فرد چند درمان برای اصلاح طرح لبخند لازم باشد.