تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

همه می خواهد از مزایای بهداشت دهان و دندان بهره مند شوند، یعنی داشتن یک لبخند مرواریدی سفید، نفس خوش بو و لثه های صورتی رنگ.

برای رسیدن به این اهداف بهتراست حداقل سالی 2 باربه دندانپزشک مراجعه کنید. زیرا این بازدیدها، برای داشتن یک دهان سالم به شما کمک می کند.

1. از مسواک مناسب استفاده کنید.

این بدان معنی است که یک مسواک مناسب که قسمت سرو برس آن دارای اندازه مناسب است استفاده کنید تا بتواند به آسانی همه قسمت های دهان شما را تمیز کند و دارای دسته ای راحت باشد.

وقتی که موهای مسواکتان شروع به نرم شدن می کند ، یعنی در حدود هر سه ماه یکبار، بهتر است مسواک خود را با مسواکی جدید و نو جایگزین کنید.از دندانپزشک خود بپرسید، دقیقا چگونه می توانید از مسواک و دیگر ابزارهای بهداشتی استفاده کنید تا دارای نتایج بهتری باشند. 

2. در مسواک زدن اعتدال داشته باشید!

بیش از حد سخت و یا اغلب بیش از حد (بیشتر از دو بار در روز)

اگر مسواک زدن دو بار در روز خوب است، پس سه بار در روز بسیار بهتر است ...

 درست است؟ این دیدگاه اشتباه می باشد! زیرا مسواک زدن بیش از حد ، می تواند باعث ریزش قسمت های پر شده دندان هایتان شود و سپس به ریشه های دندان های شما آسیب برساند و ریشه های دندانتان را ظاهرکند و باعث خطر و احتمال پوسیدگی را افزایش دهد.

3. استفاده از نخ دندان حداقل یک بار در روز ضروری است.

استفاده از نخ دندان بهترین روش برای حذف پلاک هی دندان و در مکان هایی است که نمی توانید آنها را مسواک بزنید. در لابه لای دندان ها و در قسمت هایی که پلاک ها برداشته نمی شوند باعث ایجاد پوسیدگی دندان و بیماری لثه می شود .

اگر شما نیاز به تجدید نظر در تکنیک های استفاده از نخ دندان دارید، فقط از دندانپزشک خود بپرسید. اما کمک گرفتن از نخ دندان، بخش مهمی از بهداشت دهان و دندان را تشکیل می دهد.اگر فقط از مسواک استفاده می کنید، شما فقط 50٪ از بهداشت دندان هایتان را انجام داده اید و حتی خلال دندان هم نمی تواند وظیفه ی نخ دندان را انجام دهد.

4. از غذاها و نوشیدنی شیرین درمیان وعده ها استفاده نکنید. 

طبق گفته موسسه ملی بهداشت، پوسیدگی دندان شایع ترین بیماری مزمن کودکان و بزرگسالان است .غذاهای حاوی شکر در رژیم غذایی ، دلیل اصلی این مشکل هستند.شکرها توسط باکتری های موجود در دهان ، مصرف می شوند و پس از آن ، اسیدهایی را آزاد می کنند که به دندان ها حمله می کند و باعث پوسیدگی دندان (حفره ها) می شود. اگر شکر کمتری مصرف کنید، برای دندان هایتان بهتر است.

5. اگر متوجه لکه هایی در لثه و یا زخم در دهانتان شدید ، سریع به دندانپزشک مراجعه کنید.

برخی از این نشانه ها می توانند هشدارهای اولیه یک بیماری باشند. حتما دندانپزشک خود را هنگامی که چیزی غیر عادی می بینید مطلع سازید:

 خونریزی،

 حساسیت،

 درد،

 تغییر رنگ،

 یک درد یا یک توده 

یا علائم یا نشانه های دیگر که طبیعی نیستند.دندانپزشک منطقه را برای کشف علائم بیماری بررسی خواهد کرد و به شما اطلاع می دهد که آیا نیاز به درمان دارد یا خیر.  یکی دیگر از دلایل این مراجعه این است که بررسی های منظم دندان ، برای سلامتی دهان شما بسیار مهم هستند.

دندان پزشکی ، همواره یکی از نیازهای متداول پزشکی در هر جامعه ای می باشد که فراگیر بودن آن سبب گردیده که همواره روش های جدید و بروز بر دامنه ی فعالیت آن بیفزاید و کاربرد آن را ارتقا بخشد.

آدرس کلینیک دندانپزشکی دکتر یوسف بالوی پور:

تهران، سعادت آباد بین چهارراه سرو و بوستان (کتاب) روبروی بانک پارسیان پلاک ۱۱۹ ، واحد ۲

همه روزه ۹ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل

تلفن تماس:

۲۲۱۴۰۵۸۶-۷