تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

علاوه بر درمان هایی که برای رفع سرطان دهان وجود دارد ، که می تواند در رسیدن به سلامتی بیماران بسیار مهم و کمک کننده باشد ، می توان با بررسی و ازمایش های لازم در طول مدت زندگی یک فرد و با بررسی روی هزاران نفر می توان پیشگیری های لازم را در مورد این بیماری انجام داد.

• سرطان دهان در انگلستان به چه صورت است؟

در انگلستان، بیش از 7،500 نفر در سال گذشته در معرض سرطان دهان قرار داشتند. این بیماری در دهه گذشته ، یک سوم افزایش یافته است . اگر در داخل دهان فردی زخمی بیشتر از 3 هفته از بین نرفت باید هر چه سریعتر به دنبال دلایل به وجود آمدن این زخم افتاد.

 نادیده گرفتن این توده غیر معمول یا هر نوع تورم یا وجود تکه های قرمز و سفید در دهان می تواند خطرناک باشد. تشخیص زودهنگام می تواند زندگی شما را نجات دهد.هر ساله بیش از 2000 نفر که در انگلستان زندگی می کند به سرطان مبتلا می شوند که بیشتر آن سرطان های مربوط به بیضه و دهانه رحم می باشد.

با دانستن بیشتر در مورد عوامل خطر، شیوه زندگی سالم و یادگیری آنچه که باید بدانیم ، می تواند منجر به کاهش عوامل خطر زا شود و می تواند تعداد مرگ و میرها بر اثر سرطان دهان را کاهش دهد.

• روش های مبارزه با سرطان دهان که در کشور انگلستان انجام شده است ، کدام است؟

o توزیع و چاپ بیش از 150،000 پوستر در رابطه با سرطان دهان ، برای نمایش دادن در اتاق های انتظار پزشکان در سراسر انگلستان که در آنها اطلاعاتی در مورد عوامل خطر، نشانه های هشدار دهنده و علائم سرطان دهان بیان شده است.

o انجام سرمایه گذاری به مبلغ 270000 پوند به طور مستقیم ، به منظور ارتقاء و آگاهی دادن سرطان دهان در سراسر کشور.

o چاپ و تولید بیش از 1000 مقاله و بروشور که در اختیار بیش از 150 میلیون نفر قرار گرفته است.

o مشخصات این بیماری را در دستور کار رسانه ها قرار داده اند.

استفاده از تنباکو و نوشیدن الکل بیش از حد می تواند از بیشترین دلیل برای ایجاد سرطان دهان باشد. با این حال، یکی از چهار نفری که مبتلا به سرطان دهان هستند، از وجود این بیماری در خود بی خبر است. مرگ و میر ناشی از بیماری سرطان دهان در برخی اقلیت ها (به ویژه سیاه پوستان) نسبت به سفید پوستان دو برابر است.

جلوگیری از رفتارهای پر خطر که مانند: سیگار کشیدن، عدم تحرک و مصرف بیش از حد الکل می تواند  از ابتلا به سرطان های دهانی بسیار کمک کننده باشد.تشخیص زودهنگام این بیماری ، کلید افزایش میزان طول عمر این بیماران است. 

• عوامل خطر این بیماری کدام است ؟

o افرادی که سن بالای 55 سال دارند .

o افرادی که تنباکو مصرف می کنند.

o کسانی که مشروبات الکلی بیش از حد مصرف می کنند.

o برای مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار گرفتن.

دندان پزشکی همواره یکی از نیاز های متداول پزشکی در هر جامعه ای میباشد که فراگیر بودن آن سبب گردیده که همواره روش های جدید و بروز آن بر دامنه ی فعالیت آن بیفزاید و کاربرد آن را ارتقا بخشد.ما در کلینیک دندان پزشکی دکتریوسف بالوی پور جمع شده ایم تا با ارایه خدمات به بهترین نحو تجربه ای نو و بدون استرس به شما عزیزان ارایه دهیم. 

همه روزه ۹ صبح الی ۱ بامداد حتی ایام تعطیل

۲۲۱۴۰۵۸۶-۷