تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

 یک متخصص ارتودنسی کمک می کند تا دندان های شخصی را مرتب و صاف درست کند .دندان های راست و چسبان وهمسطح شده لبخند های زیبا را ایجاد می کند .

هنگامی که فک و دندان شما به خوبی هماهنگ شده اند، مزه غذا خوشمزه تر به نظر می رسد ! مراقبت های ارتودنسی حتی می تواند به جلوگیری از خروپف کمک کنند.ارتودنتیست می تواند بسیاری از مشکلات دهان و دندان را درمان کنند، از جمله :

o داشتن دندان های شلوغ و یا همپوشانی نادرست آنها 

o مشکلات رشد دندان

o مشکلات ناشی از پوسیدگی دندان ها 

o از دست رفتن خیلی زود دندان های کودک 

o حوادث

o مکیدن انگشت شست.

o مشکلات ژنتیکی یا ارثی 

• چه زمانی کودک باید به ارتودنتیست مراجعه کند؟

هیچ سن خاصی برای بچه ها جهت مراجعه به ارتودنت وجود ندارد ،برخی از بچه ها وقتی 6 ساله می شوند،برخی از بچه ها وقتی 10 ساله می شوند و بعضی وقت ها وقتی که نوجوان هستند میروند، حتی گاهی بزرگسالان از ارتودنسی برای درمان استفاده می کنند.

بسیاری از ارتودنتیست ها می گویند یک کودک باید قبل از 7 سالگی باید به ارتودنتیست مراجعه کند تا مشکلی پیش نیاید. ارتودنتیست بهترین زمان برای شروع درمان را انتخاب می کند .

• در مطب ارتودنتیست چه اتفاقی می افتد ؟

هنگامی که برای اولین بار به مطب ارتودنتیست مراجعه می کنید ، شما در صندلی دندانپزشکی نشسته اید و تکنسین ارتودنتیست یا دستیار ممکن است اشعه ایکس یا تصاویر کامپیوتری از دهان و دندان های شما بگیرد.

تکنسین و یا ارتودنت نیز ممکن است قالبی از دندان هایتان تهیه کند ، هنگامی که قالب برداشته می شود، تصویرکاملی از شکل و اندازه دندان های شما آماده می شود. این قالب به ارتودنتیست کمک می کند تصمیم بگیرد که چگونه دندان های شما را درست کند.

ارتودنتت دندان ها، دهان و فک ها را بررسی می کند.او ممکن است از شما سوالاتی در مورد اینکه آیا شما دچار مشکل جویدن یا بلعیدن هستید ، بپرسد.

• دندان پزشک برای شروع درمان چه کاری انجام می دهد؟

o چسباندن دندانها به صورت دقیق کنار هم که این کار را با قرار دادن فشاری پایدار روی دندان ها درست می کند که در نهایت آنها با موقعیت صاف تر رشد می کنند. نگهدارنده همچنین به دندان های شما فشار اعمال می کند و ممکن است پس از رفع فاصله بین دندان ها ، آنها در یک موقعیت مستقیم قرار گیرند.بعضی اوقات ارتودنتیست ها ممکن است برای ایجاد فضای بیشترتوصیه کنند که یک یا چند دندان را بکشید.

o سایر  افرادی که به ارتودنتیست ها مراجعه می کنند، ممکن است برایشان سیم هایی که بر روی باند هایی قرار دارند تجویز شود تا دندان ها را به سمت خود جابجا کنند. ارتودنتیست ممکن است به شما نشان دهد که چگونه از باند لاستیکی استفاده کنید.این باندها بین دو دندانه کشیده می شوند و کمک می کنند تا دندان هایتان صاف و مرتب شوند.

کلینیک دندانپزشکی دکتر یوسف بالوی پور ، همراه با کادر و پزشکانی مجرب ، همواره آماده ارائه خدمت به بیماران عزیز است. 

آدرس کلینیک دندانپزشکی دکتر یوسف بالوی پور:

 تهران، سعادت آباد بین چهارراه سرو و بوستان (کتاب) روبروی بانک پارسیان پلاک ۱۱۹ ، واحد ۲

تلفن:  22140586