تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

یکی از شایع ترین بیماری هایی که انسان ها در طول زندگی خود امکان دارد به آنها مبتلا شوند ، بیماری های مرتبط با دهان و دندان هاست .بروز این بیماری ها می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد از قبیل : عدم رعایت بهداشت دندان ها , داشتن تغذیه غذایی نامناسب و .... که در زیر به توضیح مختصر برخی از این بیماری ها می پردازیم 

• بوی بد دهان

یکی از دلایل بوی بد دهان ، می تواند مسواک نزدن دندان ها باشد ، زیرا خورده های غذایی که در طول روز مصرف می کنیم در بین درزهای دهان پنهان می شوند و اگر نسبت به پاک سازی آنها اقدام نشود ، علاوه بر ایجاد پوسیدگی و خرابی دندان ها ، می توانند بوی بدی را هم تولید کنند. البته گاهی بوهای بد دهان و دندانی منشاء عدم رعایت بهداشت را ندارند بلکه عامل بروز آنها بیماری های گوارشی است که فرد به آنها مبتلا است .

در هر صورت برای رفع این بیماری می توان به پزشک متخصص گوارش و دندانپزشک مراجعه کرد که نسبت به معالجه بیماری اقدامات لازم را انجام دهند البته شستشوی مرتب دندان ها با مسواک ، برای هر فردی توصیه می شود و بهتر است که زبان را نیز به آرامی با مسواک تمیز کرد.

• مشکلات در لثه ها

بیماری مربوط به لثه ها می تواند در هر سنی برای افراد اتفاق بیفتد ، اگر این بیماری در مرحله های آغازین توسط دندانپزشک ، تشخیص داده شود می توان از گسترش آن جلوگیری به عمل آورد . این بیماری عوارض مختلفی دارد :

1. متورم شدن لثه ها

2. ایجاد تغییر رنگ در لثه ها

3. بروز خونریزی هنگام مسواک زدن لثه ها

4. ایجاد بوی های بد و ناخوشایند در دهان و دندان ها

یکی از علل بروز این بیماری را می توان ، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان ها دانست ، البته بالا رفتن سن افراد ، مصرف دخانیات ، استرس ها و فشارهای روحی و روانی نیز می توانند این بیماری را تشدید کند .

• آفت های دهانی

این بیماری ضایعات دردناکی را در دهان فرد ایجاد می کند ، البته دلایل بروز این بیماری هنوز هم ناشناخته است اما عده آن را واکنش دستگاه ایمنی بدن می دانند . آفت ها دارای اندازه های مختلفی هستند ، بافت های کوچک و آفت های بزرگ که به صورت تبخال خود را نشان می دهند . شاید علت بروز آفت ها استرس و فشار های روحی و روانی یا کمبود آهن و اسید فولیک و ... باشد .

برای بهبود آفت های دهانی معمولا درمان خاصی صورت نمی گیرد و آنها خود به خود و به مرور بهبود میابند . اما با رعایت بهداشت دهان و دندان ، رفع کمبودهای تغذیه ای  و... می توان روند بهبود این عارضه را سریع تر کرد .

• برفک دهان

این عارضه به شکل سفیدی های برجسته  روی سطح دهان خود را نشان می دهند ، با جدا کردن این برجستگی ها می توان شاهد خونریزی در آنها بود که برای بیمار بسیار ناخوشایند خواهد بود . در این بیماری باکتری های سودمند در دهان از بین می روند و برفک های سفید رنگ در دهان تشکیل می شود .

شما شهروندان گرامی ، در صورت مشاهده هر گونه علائم که مربوط به مشکلات دهانی و دندانی است ، می توانید به کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر یوسف بالوی پور مراجعه کنید و با پزشکان حرفه ای و متخصص در این مجموعه مشورت های لازم را انجام دهید . کلینیکشبانه روزی دندانپزشکی دکتر یوسف بالوی پور همه روزه از ساعت 10 صبح تا 1 بامداد و حتی ایام تعطیل سال ، آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز است .

تلفن های تماس ما

۲۲۱۴۰۵۸۶-۷