تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

سالم بودن دندان علاوه بر آنکه می تواند در زیبایی فرد موثر باشد در عین حال ، یکی از شروط اساسی برای داشتن بدن سالم است.

طبق تحقیقات انجام شده توسط محققان ، ثابت شده است که افرادی که در طول زندگی ، دندان های سالمی داشته اند ، در میان سالی می توانند به داشتن حافظه بهتری امیدوارتر باشند .  در زیر به برخی از منفعت هایی که دندان های سالم می تواند برای افراد به ارمغان بیاورد اشاره می کنیم .
•دندان ها ، بازگو کننده رازهای بسیاری هستند
مثل بقیه قسمت های بدن ، دندان ها نیز دارای باکتری های مفید بسیار زیادی هستند و اگر به بهداشت دهان و دندان به کمک دهان شویه و مسواک زدن و... توجه شود این میکروب ها در وضعیت و تعداد عادی خود می مانند اما با سهل انگاری در انجام بهداشت دهان و دندان می تواند مشکلات دندانی ، پوسیدگی های دندان ها و ... را به وجود آورد.
البته همیشه پوسیدگی های موجود در دهان به دلیل عدم رعایت بهداشت نیست ، گاهی بعضی از داروها مانند : مسکن ها و ... با کم کردن بزاق موجود در دهان ، باعث پوسیدگی دندان ها می شود ، زیرا بزاق تولید شده در دهان ، نقش بسیار پررنگی را در دهان انجام می دهد و بزاق دهان می تواند با شستشوی غذاهای باقیمانده و اسید های تولید شده توسط غذاها ، آنها را از بین می برد و باعث کند شدن روند رشد بیش از حد میکروب ها شود .
•کنترل و بررسی میزان قند خون
مشکلاتی که به هم خوردن قند خون در بدن پدید می آورد بسیار زیاد است ، به طوریکه در مراحل حاد این بیماری می توان ، شاهد از دست رفتن دندان ها در بیمار باشیم و یا بیماری های قارچی در دهان تشکیل می شود . با زیاد شدن این عفونت ها در دهان ، شاهد وارد شدن آنها به خون خواهیم بود و در نتیجه همه قسمت های بدن را در گیر خود خواهند کرد .
همچنین غذای اصلی سلول های ما را قند تشکیل می دهد و در صورتیکه این ماده در اختیار سلول ها قرار نگیرد ، بدن دچار ضعف می شود و حتی در استخوان ها شاهد پوکی خواهیم بود ، پس توصیه اصلی به کسانی که بیماری قند مبتلا هستند ، کنترل این بیماری است .
•بیماری ریوی
افراد مبتلا به بیماری های ریه باید خیلی بیشتر از سایرین از دندان های خود مراقبت کنند و به طور مرتب برای بررسی سلامت دندان های خود به پزشک متخصص مراجه کنند . زیرا باکتری های دهان به راحتی می توانند به ریه ها وارد شده و آنها را آلوده کنند .
•بیماری های قلبی
طبق تحقیقات انجام شده توسط محققین ، دریافته اند که دندان هایی که دارای پوسیدگی هستند اگر به موقع نسبت به درمان آنها اقدامات لازم انجام نشود می تواند دلیلی برای ابتلا به بیماری های قلب و عروق باشند.
دلایل بسیار زیادی بین رابطه سلامت جسمی افراد و دندان های سالم وجود دارد ، دندان های خراب و عفونی باید هر چه زودتر توسط متخصصین دندانپزشکی ترمیم و درمان شوند و اگر در انجام این کار کوتاهی شود می تواند در دراز مدت مشکلات حادی را برای فرد به وجود آورد .
شما عزیزان می توانید برای انجام معاینه سالانه دندان های خود و یا هر رفع هر مشکل دیگر که در دهان و دندان های خود احساس می کنید به کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر یوسف بالوی پور مراجعه و از تجربه همکاران حرفه ای ما بهره مند شوید . همکاران ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل از ساعت 9 صبح تا 1 بامداد آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند .
شماره های تماس ما
۲۲۱۴۰۵۸۶-۷