02122383900

دندان های ما ، یکی از قسمت های پر کاربرد در بدن ما می باشد . ما انرژی مورد نیاز خود را با خوردن غذا ها بدست می آوریم  و بدون وجود دندان ها ، غذا خوردن برای ما امکان پذیر نخواهد بود.

در زیر به مواردی از مشکلات دهان و دندان ها اشاره می کنیم که در هنگام وقوع آنها  می بایست هر چه سریع تر در رفع آن اقدام کنیم و در نهایت به پزشک مراجعه کنیم :

• احساس درد در دندان ها :

 بعضی افراد در هنگام خوردن غذاهای گرم و یا سرد،  در دندان های خود احساس درد می کنند. برای آنکه بتوانید این درد ها را آرام کنید ، بهتر است دندان خود را با آب ولرم شستشو دهید و اگر احساس می کنید ماده غذایی در بین دندان هایتان گیر کرده است به کمک نخ دندان ، نسبت به خروج آن اقدام کنید و برای بررسی بیشتر در اسرع وقت به دکتر متخصص مراجعه کنید.

اما در بعضی از شرایط شدت درد دندان بسیار زیاد است که با راهکارهای ساده از بین نخواهد رفت. در این حالت اگر علاوه بر دندان درد ، ورم هم در دندان های خود مشاهده کردید می توانید از کیسه آب سرد استفاده کنید تا بتوانید مقداری از ورم دهانتان را از بین ببرید اما سعی کنید سریع به دندان پزشک مراجعه کنید.

• وارد شدن جسمی در شکاف بین دندان ها :

اکر جسم وارد شده به درز دندانتان قابل مشاهده بود ، سعی کنید خودتان با پنس آن را از دهانتان بیرون بیاورید و بعد از آن حتما دهانتان را با اب نمک شستشو دهید . اما اگر جسم مورد نظر که وارد دهانتان شده است  عمیق بود ، سریع به پزشک مراجعه کنید.

• بروز زخم های غیرعمیق در دهان :

در برخی از موقعیت ها مانند : گاز گرفتن گونه در هنگام غذا خوردن ، بد مسواک زدن ، خوردن نوشیدنی های داغ و .... قسمت هایی از دهان دچار خراش و زخم می شود. برای هر چه زودتر خوب و ترمیم شدن این زخم ها می توانید از محلول دهان شویه استفاده کنید.

• خارج شدن دندان از داخل دهان :

برخی از کودکان در هنگام بازی و ... دچار حادثه می شوند که این حادثه با افتادن دندان آنها همراه می شود. در این هنگام بهتر است والدین دندان کنده شده را با سرم فیزیولوژی شستشو دهند و آن را در یک لیوان شیر یا همان سرم و یا بزاق خود کودک قرار دهند.

 البته سعی کنید به ریشه دندان کنده شده دست نزنید و اگر در ریشه دندان کودک ، نشان هایی از خون ریزی مشاهده کردید فقط می توانید گاز استریل را روی محل مورد نظر قرار دهید تا خون ریزی متوقف شود. هر چه سریع تر بتوانید خود را به دندانپزشک برسانید ( یعنی کمتر از نیم ساعت ) احتمال بهبودی  دندان کودکتان بسیار افزایش خواهد یافت.

• گاز گرفتن زبان و یا اطراف دهان :

اگر هنگام غذا خوردن به طور ناخوداگاه زبان خود را گاز گرفتید حتما  با درد بسیار شدیدی روبه رو خواهید شد و یا در وضعیت بدتر زبانتان دچار خونریزی می شود . پس در ابتدا باید سعی کنید این خونریزی را به کمک تکه ای گاز استریل و ... متوقف کنید و اگر بعد از انجام اینکار هنوز هم خونریزی ادامه داشت سریع خود را به دندانپزشک برسانید.

برخی از خدمات کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر یوسف بالوی پورعبارتند از:

1. اصلاح طرح لبخند و سفید کردن دندان ها در یک جلسه

2. اصلاح بد شکلی دندان در یک جلسه

3. بستن فضاهای بین دندان ها در یک جلسه

4. همکاری با متخصصین و دندانپزشکان مجرب

برای دریافت نوبت می توانید همه روزه و حتی ایام تعطیل سال ، از ساعت 9 صبح الی 1 بامداد با کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر یوسف بالوی پورتماس بگیرید و از راهنمایی همکاران ما بهره مند شوید.

شماره های تماس :

۲۲۱۴۰۵۸۶-۷