تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

لامينيت محبوب ترين روش براي اصلاح لبخند و در عين حال مؤثرترين آنهاست. در اين مقاله به معرفي رايج ترين انواع لامينيت و مزايا و معايب هر يک ميپردازيم.


لامينيت محبوب ترين روش براي اصلاح لبخند و در عين حال مؤثرترين آنهاست. در اين مقاله به معرفي رايج ترين انواع لامينيت و مزايا و معايب هر يک ميپردازيم.
کامپوزيت
کامپوزيت ها براي اصلاح عيوب جزئي و پر کردن فاصله بين دنداني مورد استفاده قرار ميگيرند. اين نوع لامينيت ها ارزانتر از انواع ديگر هستند و دوره درمان کوتاه تري دارند. از معايب کامپوزيت ها ميتوان به تغيير رنگ اشاره کرد اما با رعايت بهداشت دهان و دندان ميتوان تغيير رنگ را تا حدودي کاهش داد.
لامينيت هاي سراميکي
لامينيت هاي سراميکي گران تر هستند اما زيبايي لبخند را چند برابر ميکنند. اين روش به چند جلسه مراجعه نياز دارد تا دندانپزشک پس از قالب گيري و ساخت لامينيت ها، آنها را بچسباند. لامينيت هاي سراميکي در مقابل تغيير رنگ بسيار مقاوم هستند. از معايب اين نوع لامينيت ميتوان به قيمت آن و همچنين تراشيدن دندان قبل از چسباندن آن اشاره کرد.ترميم لامينيت هاي سراميکي در مقايسه با انواع ديگر نيز گرانتر ميباشد.
لامينيت هاي فوري
لامينيت هاي فوري مابين کامپوزيت ها و لامينيت هاي سراميکي قرار دارند. رنگ ها و اشکال مختلفي از اين نوع لامينيت وجود دارد که دندان پزشک با توجه به رنگ و فرم دندان شما آنرا انتخاب ميکند. مزيت لامينيت هاي فوري قيمت ارزان آنهاست. اگرچه آنها با توجه به نوع دندان ها ساخته نميشوند اما يک روش خوب براي اصلاح فوري لبخند ميباشند. لامينيت هاي فوري در مقابل تغيير رنگ مقاوم هستند اما دوام و پايداري لامينيت هاي سراميکي را ندارند.
لامينيت هاي متحرک
لامينيت هاي متحرک يا چسبان جديد ترين روش براي اصلاح بدفرمي دندان است. شما ميتوانيد در مواقع لزوم لامينيت را چسبانده و لبخند خود را زيبا کنيد. اين روش براي افرادي که شرايط لازم براي انجام لامينيت يا ايمپلنت را ندارند بسيار مناسب است. در حاليکه لامينيت هاي متحرک يا چسبان يک روش خوب براي اصلاح عيوب دندان است اما يک روش درماني نيست در نتيجه بايد براي درمان آنها اقدام کنيد.