تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور


ايمپلنت يک راه حل مدرن براي مشکل دندان هاي افتاده است اما ميتواند عوارض جانبي بهمراه داشته باشد. بهتر است قبل از انجام آن از خطرات احتمالي آگاهي داشته باشيد.


ايمپلنت يک راه حل مدرن براي مشکل دندان هاي افتاده است اما ميتواند عوارض جانبي بهمراه داشته باشد. بهتر است قبل از انجام آن از خطرات احتمالي آگاهي داشته باشيد.
رشد باکتري
اگر از "لثه عقب رفته" رنج ميبريد، ممکن است قادر به ديدن پيچ ايمپلنت باشيد، که علاوه بر ناخوشايند بودن ممکن است به رشد باکتري و ايجاد عفونت کمک کند. در موارد شديدتر ممکن است ايمپلنت را خارج کنند.
التهاب و عفونت
ممکن است اطراف ايمپلنت ملتهب و دچار عفونت شود. اين موارد به دليل رعايت نکردن بهداشت دهان و دندان و يا ويروس ايجاد مي شوند که در افراد سيگاري و ديابتي بيشتر رخ ميدهد.
پس زدن
ممکن است ايمپلنت توسط سيستم ايمني بدن پس زده شود. دندان پزشکان از دليل آن مطمئن نيستند. احتمال پس زدن ايمپلنت توسط بدن در افراد سيگاري بيشتراست، بنابراين بايد قبل از ايمپلنت سيگار را ترک کنند. در افرادي که به تيتانيوم حساسيت دارند نيز اين احتمال وجود دارد.
آسيب ديدگي اعصاب
آسيب ديدگي اعصاب در زمان تزريق بي حسي اتفاق مي افتد. در هنگام قرار دادن ايمپلنت نيز ممکن است به اعصاب فشار وارد شود که موجب بيحسي يا درد ميشود وصحبت کردن، غذا خوردن و... دچار مشکل خواهند شد. به همين دليل بايد دندانپزشکي را انتخاب کنيد که در انجام ايمپلنت ماهر باشد.
حساسيت به تيتانيوم
اکثر ايمپلنت ها از تيتانيوم ساخته شده اند.در افرادي به اين فلز حساسيت دارند بايد ايمپلنت را خارج کرد. ممکن است حساسيت به تيتانيوم باعث ايجاد اختلالات خود ايمني و واکنش هاي شديد شود. مطالعات ديگر نشان دادند که ميتواند موجب فعال شدن راديکال هاي آزاد و همچنين "سندروم ناخن زرد" نيز شود. زمانيکه ايمپلنت خارج شود تمام اين علايم برطرف خواهند شد.
واکنش با محصولات ديگر
اگر از خميردندان فلورايد استفاده کنيد، فلورايد با تيتانيوم واکنش ميدهد و باعث زنگ زدن آن ميشود. اگر اين اتفاق بي افتد آنرا خارج ميکنند.