تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

مردان نسبت به زنان کمتر از سلامت جسمی خود مراقبت می کنند و طبق نظرسنجی ها و مطالعات  انجام شده، بهداشت دهان و دندانشان در آنها نیز به همان اندازه نادیده گرفته می شود.

اخیرا به این تنیجه رسیده اند که سلامت بودن دهان و دندان با طول عمر فرد مرتبط است. مردان کمتر از زنان به دنبال مراقبت های پیشگیرانه دندان هستند و اغلب سال ها مراقبت از دهان خود را نادیده می گیرند و تنها زمانی که دچار یک مشكل و یا درد در دهان خود شدند به دندانپزشک مراجعه می کنند.

آمارهای بهداشتنی نشان می دهند که به طور متوسط مردان عادی 1.9 بار در روز دندان هایشان را مسواک می زنند و با این حساب در سن 72 سالگی تقریبا 5.4 دندان های خود را از دست خواهند داد. اگر مردان سیگاری نیز باشند ، می توان در سن 72 سالگی از دست دادن 12 دندان را برای آنها پیش بینی کرد.همچنین در صد ابتلای این گروه از مردان به سرطان دهان و گلو و بیماری پریودنتال بیشتر خواهد بود.

بیماری دهان و دندان در نتیجه باقی ماندن پلاک های روی دندان پدیدار می شوند.همواره اطمینان حاصل کنید که مراقبت های فوق العاده خوبی از دندان های خود دارید و عفونت های دندانی را بلافاصله درمان می کنید.

• اگر یکی ازعلائم زیر را مشاهده کردید، باید به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

1. لثه ها در حین مسواک زدن حساس می شوند.

2. لثه ها قرمز، متورم شده باشند.

3. بوی بدی از دهان خارج شود

4. دندان ها شل یا ضعیف شوند.

• آیا داروی خاصی مصرف می کنید؟

ازآنجایی که مردان بیشتر از حمله قلبی رنج می برند، احتمال بیشتری نیز دارد که از داروهایی برای درمان این بیماری استفاده کنند ، این داروها می توانند باعث خشکی دهان شوند.

یا اگر داروهای ضد افسردگی مصرف می کنید ،همه این داروها باعث ایجاد خشکی در دهان فرد می شوند و با کم شدن بزاق دهان را کاهش می دهد و ضمینه را برای فرسودگی دندان ها محیا می کند.زیرا بزاق کمک می کند تا باکتری های ایجاد کننده حفره در دهان شما را کاهش یابند.

• آیا از دخانیات استفاده می کنید؟

اگر شما از جمله افرادی هستید که به معمولا از دخانیات استفاده می کنید ، معمولا با مشکلات دهان و دندانی مواجه می شوید. سیگار کشیدن، خطر ابتلا به بیماری های لثه و سرطان را افزایش می دهد. مردان بیش ازدو برابر زنان مبتلا به نوع بیماری ها می شوند و بیشتر این اتفاق در افراد بالای 40 سال رخ می دهد.

اگر این بیماری ها در مراحل اولیه تشخیص داده نشده ودرمان نشوند، سرطان دهان می تواند گسترش یابد و منجر به درد مزمن، از دست دادن عملکرد، اختلال در صورت و دهان در اثر جراحی و حتی در نهایت مرگ شود.

بیش از 8000 نفر هر ساله از بیماری های دهان می میرند. اگر از تنباکو استفاده می کنید، مهم است که متخصص دندانپزشکی برای تمیز کردن و اطمینان از اینکه دهان شما سالم است، به طور مرتب به معاینه شما بپردازد.

مسواک خود را هر سه ماه یا پس از اینکه بیمار شدید تعویض کنید.خمیردندان حاوی فلوراید انتخاب کنید.

زیرا می تواند تا 40 درصد پوسیدگی را کاهش دهد.برای تمیز کردن سطوح بیرونی دندان هایتان، مسواک را در زاویه 45 درجه قرار دهید تا لثه ها و دندان ها با آن مواجه شوند.

ما در کلینیک دندان پزشکی دکتر یوسف بالوی پورجمع شده ایم تا با ارایه خدمات به بهترین نحو تجربه ای نو و بدون استرس به شما عزیزان ارایه دهیم. زین پس با کلینیک دندان پزشکی دکتر یوسف بالوی پور تاریخی جدید را در بهداشت دهان و دندان خود تجربه کنید. لبخند رضایت شما آرزوی ماست.

آدرس: تهران، سعادت آباد بین چهارراه سرو و بوستان (کتاب) روبروی بانک پارسیان پلاک ۱۱۹ ، واحد ۲

تلفن: 22140586