تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

دندانپزشک کودکان وظیفه مراقبت و بررسی سلامت دهان و دندان کودکان ، از دوران کودکی تا سال های نوجوانانی را بر عهده دارد. دندانپزشکان کودک ، تجربه و مدارک لازم برای مراقبت از دندان ها ، لثه ها و دهان کودک را در مراحل مختلف زندگی کودک دارند.

رویش دندان کودکان ، در 6 ماه نخست زندگی آنان آغاز می شود و در سن 6 یا 7 سالگی ، اولین مجموعه دندان های خود را از دست می دهند و در نهایت دندان های دائمی ، جایگزین  دندان های شیری آنها می شوند. بدون انجام مراقبت های دندانپزشکی مناسب ، کودکان دچار پوسیدگی دهانی و بیماری می شوند که می تواند باعث درد و عوارض مختلف در طول عمر آنها شود. امروزه پوسیدگی دندان در دوران کودکی و ایجاد یک بیماری عفونی - دندانی در کودکان ، 5 برابر بیشتر از آسم و 7 برابر بیشتر از تب یونجه شایع است .

• دندانپزشکان اطفال ، برای آنکه بتوانند این مدرک را دریافت کنند ، دوره های مختلفی را می گذرانند . از جمله :

1. امتحانات بهداشت دهان و دندان نوزادان که شامل ارزیابی خطر پوسیدگی در مادر و کودک می باشد .

2. پیشگیری و مراقبت های دندان از جمله تمیز کردن و درمان با فلوراید

3. همچنین توصیه های تغذیه و رژیم غذایی

4. مشاوره برای عادت نادرست کودک ( به عنوان مثال : استفاده از پستانک و مکیدن انگشت شست)

5. ارزیابی و درمان اولیه برای صاف کردن دندان ها و اصلاح دندان نیش نادرست (ارتودنسی)

6. بررسی حفره های دندانی یا نقص های مادرزادی دهان و دندان

7. تشخیص بیماری های دهانی مرتبط با بیماری هایی نظیر دیابت ، نقص مادرزادی قلبی ، آسم ، تب یونجه و اختلال کمبود توجه / بیش فعالی

8. مدیریت بیماری ها و شرایط لثه از جمله زخم و بیماری های پريودنتال اطفال

9. مراقبت از آسیب های دندان ( به عنوان مثال ، شکاف ، جابجایی و یا از بین بردن دندان ها )

بچه ها مانند آدم بزرگ ها نیستند که در طول معاینه دندانپزشک همیشه قادر به همکاری با پزشک خود باشند ، اما دندانپزشک اطفال می داند چگونه با کودکان رفتار کند تا کودکان با کمال آرامش با دندانپزشک برای درمان همکاری کنند و احساس راحتی کنند . علاوه بر این ، دندانپزشکان اطفال از تجهیزات مخصوص که برای کودکان طراحی شده ، در دفاتر خود استفاده می کنند . مانند : صندلی هایی مناسب با سایز کودکان و به شکل شخصیت های کارتونی مورد علاقه آنها و ....

دندانپزشک کودکان ، طیف گسترده ای از گزینه های درمان و آموزش های مرتبط با مراقبت از دندان ها ،  لثه ها و دهان کودک را ارائه می دهد تا بتوانید روشی را انتخاب کنید که کودکتان بیشتر با آن احساس راحتی می کند . 

هر زمانی که کودک شما به شما لبخند می زند قلب شما از شادی ذوب می شود. هدف همه ولدین همواره روشن نگه داشتن این لبخند زیبا و سالم در تمام طول عمر فرزند خود می باشد . برای تحقق این هدف می توانید به گروه دندانپزشکی دکتر یوسف بالوی پور مراجعه کنید.

سلامت دندان کودک شما و داشتن دندان ها و لثه قوی و سالم برای رشد آنها بسیارمهم است. ما معتقدیم مهم است که کودک شما در طول معاینه های دندانی خود ، آرام و شاد باشد. ما همه چیزهایی را که می تواند به ایجاد تجربه مثبت برای کودکانتان کمک کند را در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر یوسف بالوی پور آماده کرده ایم.

شماره های تماس کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر یوسف بالوی پور :

۲۲۱۴۰۵۸۶

۲۲۱۴۰۵۸۷