تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

یکی از اساسی ترین سوالاتی که برای همه افرادی که ورزش می کنند این است که آیا می توانند هم زمان از خدمات ارتودنسی نیز بهره مند شوند ؟

یکی از بهترین روش هایی که برای نظم بخشیدن به دندان ها شناسایی شده است ، انجام ارتودنسی است و اکثر افرادی که این درمان را انجام می دهند در انتها چهره زیباتری پیدا خواهند کرد و به دنبال آن حس مثبت به خودشان نیز بالاتر می رود. در گذشته درمان های ارتودنسی به صورتی بود که افراد با انجام آنها ، دیگر قادر نبودند به فعالیت های ورزشی خود بپردازند و مجبور بودند ورزش را کنار بگذارند ، تا احتمال هر گونه آسیب و یا شکنندگی را به کمترین حد ممکن برسانند.
با گسترس علم و تکنولوژی های جدید ، شاهد پیشرفت روز افزون در خدمات زیبایی و دندانپزشکی هستیم به طوریکه امروزه دیگر نیازی به ترک ورزش برای بیمارانی که از ارتودنسی استفاده می کنند نیست بلکه نوعی از محافظ هایی ساخته شده است که به کمک آنها ورزشکار از حملات و آسیب های احتمالی دور می دارد .
 حتی مشاهده شده است افرادی با داشتن ارتودنسی همزمان ورزش های سنگینی همچون بوکس ، اسب سواری ، اسکواش و ... را نیز انجام می دهند ، البته نکته مثبت این محافظ های دندانی فقط به مبحث مراقبت از آسیب ها بر نمی گردد بلکه نکته مثبت دیگر قیمت بسیار مناسب این محافظ ها است که باعث می شود همه افراد بتوانند به راحتی و با صرف هزینه اندکی آن را تهیه و استفاده کنند .
•معرفی محافظ دهانی ( گاردهای ورزشی ) 
استفاده از این گاردهای دهانی بیشتر برای افرادی موسوم است که ورزش های سخت و شدید را انجام می دهند و با قرار دادن این گاردها در دهان خود می توانند از ضربه احتمالی جلوگیری کنند . کارکرد آنها به نحوی است که جلوی پارگی لب ها و شکستن دندان ها را می گیرد و در اکثر اوقات روی دندان های بالای فرد قرار می گیرند .
1.البته محافظ های دندانی انواع و اقسام مختلفی دارند مثلا ، این محافظ ها را می توانند برای هر فرد و با توجه به خصوصیات منحصر به فرد آن ساخته می شود و بسیار واضح است که این محافظ هایی که با توجه به اندازه فرد مورد نظر ساخته شده اند به راحتی توسط فرد استفاده می شود و هیچ مزاحمتی را برای او به وجود نمی آورد ، البته تنها نکته منفی ای که برای این محافظ ها می توان نام می برد ، بحث قیمت بالای آنها است که شاید برای همه افراد قابل تهیه نباشد.
2.نوع دیگری از محافظ های دهانی در بازار و به صورت آماده و از قبل آماده شده در دسترس افراد وجود دارد. با نام تجاری بویل اند بایت شناخته شده است . از مزایای این گارد های دهانی آن است که می توان آنها را درون آب جوش قرار داد تا کمی فرم و حالت و شکلشان را تغییر داد و در اکثر فروشگاه های که لوازم ورزشی عرضه می کنند می توان این گاردها را تهیه کرد. 
3.نوع دیگر این محافظ ها که در بازار موجود است ، محافظ های آماده نام دارد . این محافظ ها بدون تغییر است و در هنگام استفاده می تواند مشکلات تنفسی و یا عدم بیان واضح کلمات را در فرد منجر شود.
شما ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش که نیاز به انجام خدمات دندانی و انجام ارتودنسی برای دندان های خود دارید می توانید  در اسرع وقت با کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر یوسف بالوی پورکه متشکل از متخصصین حرفه ای حوزه دهان و دندان است تماس بگیرید و از راهنمایی های همکاران ما بهره مند شوید.
جهت مراجعه به کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر یوسف بالوی پورمی توانید همه روزه حتی ایام تعطیل از ساهت 9 صبح تا 1 بامداد به این مرکز مراجعه کنید.
شماره تماس
۲۲۱۴۰۵۸۶-۷