تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

داشتن دندان های سالم و مرتب علاوه بر جنبه زیبایی ، می تواند در سلامت فرد نیز موثر باشد . همه دندانپزشکان مسواک زدن را برای سالم ماندن دندان ها توصیه می کنند ،

 ولی این تنها عاملی نیست که می تواند سلامت دندان های شما تضمین کند ، عوامل و فاکتورهای بسیاری وجود دارند که اگربه درستی رعایت نشود می توانند به دندان ها آسیب برسانند. در زیر به معرفی برخی از عوامل که منجر به پوسیدگی دندان می شود ، می پردازیم .
•مسواک زدن در زمان های نامناسب
همه دندانپزشکان از مزایای مسواک زدن صحبت می کنند ، مسواک زدن را دلیلی می دانند که می تواند تضمین کننده سلامت دندان های فرد باشد . اما نکته مهمی که باید به آن توجه شود این است که باید زمان مناسب و درستی  را برای مسواک زدن دندان های خود انتخاب کنید ، زیرا انجام این کار در بعضی از زمان ها و یا بعد از صرف یک سری از مواد غذایی ، نه تنها هیچ سودی را برای فرد به بار نمی آورد بلکه می تواند به دندان های او آسیب برساند.
مثلا اگر مسواک زدن بعد از خوردن غذاهایی که دارای اسید هستند مانند انواع نوشابه ها ، میوه وآب میوه ها و... انجام شود می تواند به دندان ها آسیب برساند و آنها را دچار پوسیدگی ، زردی و.... کند ، پس توصیه مهم پس از مصرف این مواد غذایی ، این است که سعی کنید تا 45 دقیقه برای مسواک زدن دندان های خود صبر کنید و قبل از این زمان فقط بهتر است ، مقداری آب را در دهان خود قرقره کنید.
•برگشت اسید معده 
بیمارانی که به رفلاکس معده مبتلا هستند ، می بایست به آسیب هایی که این بیماری به دندان های آنها وارد می کنند نیز، توجه داشته باشند ، زیرا تحقیقات انجام شده نشان می دهد که ، در مبتلایان به رفلاکس معده  ، دو برابر افراد عادی شاهد بروز پوسیدگی های دندان خواهیم بود. پس در ابتدا باید تمامی مشکلاتی را که این رفلاکس معده برایتان ایجاد کرده است را رفع کنید و بعد به سراغ درمان برای پوسیدگی های دندان خود باشید.
•آرامشتان را حفظ کنید .
بعضی از افراد عادت به انجام دندان قروچه کردن دارند . البته بسیاری از افراد خودشان از ساییدن دندان های خود مطلع نیستند ، زیرا این عمل را در هنگام خواب انجام می دهند . این افراد برای فهمیدن اینکه دندان قروچه انجام می دهند و یا خیر می بایست از یکی از اعضا خانواده خود بخواهند که زمانی آنها به خواب می روند وضعیت آنها را تحت نظر داشته باشد و به فرد اطلاع دهد . در هر صورت با آگاهی از انجام دندون قروچه و ساییده شدن دندان هایتان روی هم ، بهتر است در مرحله اول به فکر آرام تر کردن خود باشید .
از کارهای استرس زا دوری کنید و سعی کنید در هفته چند روز را به انجام ورزش بپردازید . همچنین انجام یوگا نیز برای آرام شدن توصیه می شود . اگر با انجام همه این کارها باز هم مشکل دندان قروچه شما بر طرف نشد ، می بایست به یک روانشناس مراجعه کنید ، روانشناسان با تجربه زیاد خود می توانند برای مشکل شما راه حل درستی را ارئه دهند.
 بعد از آنکه مشکل دندان قروچه شما بر طرف شد ، دندانپزشک می تواند آسیب های وارد به دندان هایتان را بررسی کند و سپس راه حل مناسبی را برای آن ها به شما ارائه دهد.
شما برای معاینه سالانه دندان های خود می بایست به یک کلینیک مجهز و پیشرفته دندانپزشکی مراجعه کنید که دارای پزشکان و جراحان حرفه ای حوزه دهان و دندان باشد . پس پیشنهاد ما به شما انتخاب کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر یوسف بالوی پور است که می تواند پاسخگوی نیازهای شما عزیزان باشد .
شما عزیزان می توانید همه روزه حتی روزهای تعطیل از ساعت 9 صبح تا 1 بامداد به کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر یوسف بالوی پورمراجعه کنید.
 شماره های تماس ما 
۲۲۱۴۰۵۸۶-۷