تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

دلایل بسیار زیادی برای بروز درد دندان ها وجود دارد. از جمله پوسیدگی های مختلف ، ورم های لثه و.... اما گاهی این اتفاق شب هنگام و یا در تعطیلات و مسافرت ها روی می دهد ، که یافتن راه حل برای آن کمی دشوار است.

 یعنی گاهی دندان دردها  زمانی رخ می دهد که دسترسی به پزشک متخصص دندان وجود ندارد . حال چاره چیست ؟
 در زیر برخی از روش ها مطرح می شود تا بتواند در تسکین این درد سخت ، در شرایط بحرانی  کمی کمک کند :
•یکی از ساده ترین روش آن است که به مقداری آب ولرم ، کمی نمک اضافه کنید و شروع به قرقره کنید . این کار باعث نابودی باکتری های مضر در دهان می شود و ورم موجود در دهان را کاهش می دهد.
•عده ای نیز معتقدند که گذاشتن تکه کوچکی از پیاز در بین دندان و به آرامی جویدن آن ، نیز می تواند درد را کاهش دهد.
•باید از مصرف خوراکی هایی دارای قند بالا مانند شیرینی ها ، نوشابه گازدار و... خودداری کنید.
• روغن گل میخک ماده ای شناخته شده است که به کاهش دردهای دندانی کمک خواهد کرد. پس بهتر است از آن کمک بگیرید .
•یکی دیگر از موادی به کاهش درد دندان کمک زیادی می کند ، لیمو ترش است . علاوه بر آنکه لیمو ترش ، درد دندان را کم می کند می تواند جلوی خونریزی های لثه ، پوسیدگی دندان ها و همین طور لق شدن آنها بگیرد.
•در هنگام داشتن درد در دندان های خود ، می توانید با جویدن یک حبه سیر ، درد موجود در دندان های خود را کاهش دهید.
•کیسه یخ نیز می تواند درد دندان ها را کاهش دهد .
•دلیل برخی از دردهای دندانی ، ناشی از کرم خوردگی دندان هاست. زردچوبه می تواند این درد ها کاهش دهد. برای انجام این کار بهتر است یک ترکیب غلیظی شامل نصف قاشق چای خوری زردچوبه را با چندین قطره روغن خردل را باهم مخلوط کنیم و 15 دقیقه روی محل درد قرار دهید .
•گیاه زنجبیل هم خاصیتی همچون آسپرین را دارا می باشد  و اگر آن را با آب قاطی کنیم می تواند دردهای دندان را تسکین دهد.
•بیش از هزار سال است که در کشور چین ، کنجد را مسکن درد می دانند . کنجد نیز مانند آسپرین عمل می کند و می تواند درد را کاهش دهد و تهیه آن به صورت زیر است :
 ابتدا آب را جوش آورده و دانه های کنجد را به آن اضافه می کنیم ، مقدار آب اضافه شده باید دو برابر مقدار کنجدها باشد و بعد از بخار شدن نصف مقدار آب می توان یک ترکیب را برای کاهش درد روی دندان قرار داد .
همه راه حل های ارائه شده در بالا می تواند تا حدودی درد های دندانی را کاهش دهند اما اگر عفونت و پوسیدگی های دندان به خوبی مهار و پیشگیری نشود می تواند عوارض بسیاری را برای فرد به بار آورد.
پس با مشاهده و بروز درد در دندانها بهتراست هر چه سریعتر به کلینیک دندان پزشکی معتبرمراجعه و به حل مشکل خود اقدام کنید . کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر یوسف بالوی پور با کادری حرفه ای و متخصص همه روزه حتی ایام تعطیل می تواند پذیرای شما عزیزان باشد . ( ساعت کاری ما 9 تا 1 بامداد )
شماره تماس