تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

یکی از نگرانی های پدر و مادر ها این است که بتوانند برای کودک خود یک دندانپزشک خوب پیدا کنند ، علاوه بر آنکه در کار خود حرفه ای باشد و به بهداشت در کارش اهمیت فراوان دهد ، بلکه بتواند با بچه ها رابطه ای دوستانه برقرار کند و بتواند کودکان را به سمت خویش جلب کند ، زیرا اکثر بچه ها از رفتن به نزد دندانپزشک گریزانند.

 

یکی از مواردی که باعث شده دندانپزشکی کودکان متفاوت از دیگر شاخه های دندانپزشکی شود ، بحث روانشناسی کودکان است زیرا پزشک باید در تمامی مراحل از جمله ، پیشگیری ، تشخیص ، درمان و... وضعیت روحی کودک را در نظر داشته باشد تا این مراجعه برای کودک خوشایند باشد.
دندانپزشکان همواره به اهمیت بالای دندان های شیری تاکید می کنند زیرا دندان های شیری باعث می شود کودک بتواند بهتر غذاها را بجود و همچنین باعث بهبود تلفظ کلمات در کودک می شود .
 انجمن دندانپزشکان آمریکا معتقدند که روند معاینه کودک باید 6 ماه پس از رویش اولین دندانش به طور مرتب انجام شود زیرا اگر پوسیدگی های او به موقع تشخیص داده شوند می توان از گسترش آن ها جلوگیری و آنها را مهار کرد.
از وقتیکه اولین دندان کودک روییده می شود ، والدین باید مراقبت از دندان های او را شروع کنند . یعنی می توانند شب ها به کودکان شیر ندهند و یا اگر کودک نیاز به مصرف شیردر شب داشت ، بهتر است دهانش را با آب بشوییم.
•مشکلاتی که قطره آهن برای دندان کودکان ایجاد می کند
متاسفانه بعضی از کودکان از کم خونی رنج می برند و طبق دستور پزشک مجبور به مصرف قطره آهن هستند ( زیرا توانایی خوردن قرص را ندارند ) اما چون قطره آهن دارای رنگ دانه های قهوه ای رنگ است باعث می شود تا زمان مصرفش رنگ دندان کودک تیره باقی بماند  . به همین دلیل برخی از والدین از دادن آن به کودک خودداری می کنند اما باید بدانند ، کم خونی در کودک می تواند مشکلات زیادی را به دنبال داشته باشد و نباید این تغییر رنگ را با پوسیدگی  دندان ها اشتباه بگیرید.
تغییر رنگ دندان کودک می تواند دلایل مختلفی از جمله نوع خاص تغذیه و زندگی بچه ها یا ضربه هایی که کودک  به دندانهای خود وارد می کند باشد و یا شاید پزشک این لکه ها را ارثی تشخیص دهد. 
•زرد شدن دندان در کودکان :
 معمولا علت زرد شدن دندان ها به عدم رعایت بهداشت و همچنین سبک و شیوه غذا خوردن در کودکان بر می گردد اگر کودکان به طور مرتب مسواک نزنند باعث می شود جرم ها روی دندانشان جمع شوند و ظاهری نامناسب را به دندان ها بدهند و اگر به این جرم ها توجه نشود در طولانی مدت می تواند مشکلات لثه ای و همچنین پوسیدگی را برای دندان ها به ارمغان آورد.
•گاهی لکه هایی قهوه ای رنگ ، روی دندان کودکان مشاهده می شود که بروز این لکه ها می تواند عوامل مختلفی از جمله پوسیدگی ها ، حساسیت به پروتئینی به اسم گلوتن (در جو و گندم و.. وجود دارد ) و یا استفاده بیش از حد از فلوراید باشد.
متخصص دندانپزشک اطفال بعد از آنکه دهان و دندان کودک شما را دقیق معاینه کرد، شروع به دادن راهنمایی ها و ارائه دستور العمل هایی به شما می کند.
کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دکتر یوسف بالوی پور در محیطی بهداشتی و آرام و به همراه متخصصین و دندانپزشکان مجرب آماده خدمت رسانی به کودکان دلبند شما است.(9 صبح تا 1بامداد)
تلفن های تماس جهت رزرو نوبت
۲۲۱۴۰۵۸۶-۷