تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

با پیشرفت علم دندانپزشکی انسان‌ها امیدوار هستند تا سنین کهنسالی دندان‌ های طبیعی خود را حفظ کنند همچنین زیبایی دندان تبدیل به یکی از ترند‌های مطرح در صنعت مد شده و محصولات زیادی در این زمینه به بازار عرض می‌ گردد. اگر فارغ از پوسیدگی دندان و بیماری‌ های دیگر دهان، دچار مشکلاتی مانند تغییر رنگ دندان، نامنظم بودن چینش دندان‌ ها و … هستید، می‌ توانید در دندانپزشکی شبانه روزی یا کلینیک‌ های تخصصی، این مشکلات را برطرف کنید.

امروزه خدمات مدرنی در کلینیک‌ های دندانپزشکی انجام می‌ شود که با کمک این خدمات نتیجه بهتری بدست می‌ آید. می‌ خواهیم به تجهیزات و خدمات مدرن دندانپزشکی بپردازیم. بسیاری از این خدمات در دندانپزشکی سعادت آباد یا کلینیک‌ های دیگر تهران انجام می‌ شوند، برای اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

 

خدمات و تجهیزات مدرن دندانپزشکی

خدمات مدرن دندانپزشکی که در سال‌ های اخیر مورد توجه بسیاری قرار گرفته‌ است، عموما بر زیبایی دندان تمرکز دارند. با این حال برای درمان بیماری‌ های دهان نیز موثر می‌ باشند. خدمات مدرن دندانپزشکی به کمک تجهیزاتی مانند لیزر، دوربین‌ های داخل دهانی، تصویرسازی سه بعدی و … ممکن می‌ شوند که تعدادی از این خدمات و تجهیزات را در ادامه نام می‌ بریم.

جراحی لثه با لیزر

در برخی از بیماری‌ های لثه لازم است که قسمتی از بافت پریودنتال برداشته شود و معمولاً چنین عملی همراه با درد بوده و ممکن است بخش سالمی از لثه نیز از بین برود. یکی از خدمات مدرن دندانپزشکی جراحی لثه با استفاده از اشعه لیزر است. در جراحی لثه با لیزر، نور لیزر به طور متمرکز بر روی بخش پریودنتال تابیده شده و قسمتی از لثه که آسیب دیده حذف می‌ گردد. دو مزیت مهم برای جراحی لثه با لیزر وجود دارد:

1. لیزر به کاهش باکتری‌ های مضر در حین جراحی کمک می‌ کند و زمینه ایجاد عفونت را از بین می‌ برد. 

2. این عمل کاملاً بدون درد است. 

 

البته لازم به ذکر است که جراحی لثه با لیزر تنها برای درمان پریودنتال به کار نمی‌ رود، بلکه در برخی موارد در خدمات مربوط به زیبایی دندان نیز کاربرد دارد. برای مثال افرادی که لثه بلند دارند، می‌ توانند با استفاده از لیزر، لثه رو کوتاه کرده و ظاهر زیبا‌تری به دندان‌ های خود بدهند.

 

دوربین‌ های داخل دهانی

در برخی از دندانپزشکی‌ های مدرن از تجهیزاتی مانند دوربین های داخل دهانی استفاده می‌ شود. به این صورت که تصویر دندان‌ های بیمار بر روی مانیتوری بزرگ روبروی یونیت دندانپزشکی نمایش داده می‌ شود و بیمار می‌ تواند تمام مراحل انجام کار را مشاهده کند. البته این دوربین‌ ها کمک می‌ کنند تا دندانپزشک تسلط بیشتری به نتیجه کار داشته باشد یا از همکاری بهتر دستیاران استفاده کند.

 

تصویر سازی سه بعدی

می‌ دانیم که بسیاری از افراد بنابر دلایل مختلف دندان‌ های جلویی را از دست می‌ دهند. در چنین مواقعی دندانپزشک از راه حلی مانند ایمپلنت استفاده می‌ کند. ایمپلنت یکی از خدمات مهم و پر هزینه دندانپزشکی است، زیرا به چندین جلسه برای انجام این عمل نیاز است. برای اینکه دندانپزشک بتواند بهترین فرم دندان را برای بیمار استفاده کند، از نرم‌افزار‌های تصویر سازی سه بعدی کمک می‌ گیرد. به این ترتیب با ارائه خصوصیات چهره و استخوان فک بیمار،‌ بهترین نتیجه توسط نرم‌افزار ارائه می‌ گردد تا دندانپزشک بر اساس آنها، دندان‌ های مناسبی برای بیمار بسازد.

 

گفتیم که ایمپلنت یک عمل پرهزینه و طولانی است، مخصوصاً اگر قرار باشد چندین ایمپلنت در دهان قرار بگیرند؛ باید نتیجه به بهترین شکل پیش‌ بینی شود. در هر کلینیک مدرن دندانپزشکی که مراجعه می‌ کنید با تصویر سازی سه بعدی، نتیجه نهایی را پیش از شروع پروسه مشاهده خواهید کرد.

 

ترمیم دندان با لیزر

همان‌ طور که می‌ دانید وقتی دندان دچار پوسیدگی شود، باید برای درمان در اسرع وقت به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنیم. اگر پوسیدگی شدید باشد، معمولاً در هنگام شب درد شدیدی به سراغ شما می‌ آید که مجبور می‌ شوید به دندانپزشکی شبانه روزی مراجعه نمایید. دندانپزشک با معاینه دندان پوسیده، پس از تزریق داروی بی‌حسی موضعی، با مته مخصوص سطح پوسیده دندان را بر می‌ دارد. از آنجایی که فرز یک دستگاه مکانیکی است، در اکثر مواقع قسمتی از بافت سالم دندان هم تراشیده شده و از بین می‌ رود که چنین موضوعی برای اعمال دندانپزشکی گریز ناپذیر است. 

 

با پیشرفت علم دندانپزشکی و تجهیزات آن، دستگاه لیزر برای ترمیم ابداع شده که می‌ تواند پوسیدگی‌ های سطحی را با ظرافتی بسیار بردارد، بدون اینکه بافت سالم دندان از بین برود. توجه داشته باشید که لیزر بر خلاف فرز قابل تنظیم است و اشعه آن می‌ تواند بسیار متمرکز و باریک باشد. همچنین ترمیم دندان با لیزر درد ندارد و این مورد نیز یکی دیگر از مزایای مهم خدمات مدرن دندانپزشکی می‌ باشد.

 

دندانپزشکی اطفال

در دندانپزشکی سعادت آباد یا دیگر مناطق تهران می‌ توانید کلینیک‌ های مدرنی را بیابید که خدماتی مانند دندانپزشکی اطفال ارائه می‌ دهند. غالباً تمام کودکان از کلینیک دندانپزشکی واهمه دارند و معمولاً با اضطراب شدید مانع کار دندانپزشک می‌ شوند. در دندانپزشکی های مدرن اتاق مخصوصی برای اطفال در نظر گرفته شده که محیط آن بسیار کودکانه و شاد است، به شکلی که ترس کودک کم کم از بین رفته و آرامش بیشتری پیدا می‌ کند. همچنین دندانپزشک اطفال با برخی تکنیک‌های روانشناسی و با زبان کودکانه می‌تواند کودک را به همکاری دعوت کند.

 

زیبایی دندان

تقریباً تمام خدماتی که برای زیبایی دندان مورد استفاده قرار می‌ گیرند، جزء خدمات مدرن دندانپزشکی محسوب می‌ شوند زیرا مواد، تجهیزات و روش کار دندانپزشک برای ترمیم و زیبایی دندان، بر اساس آخرین متد‌های روز انجام می‌ شود. البته اگر می‌ خواهید بهترین خدمات را دریافت کنید، باید به کلینیک‌ های معتبر مراجعه کرده و از تجهیزات و خدمات مدرن آن اطلاع پیدا کنید.

 

میتوان گفت تقریباً تمام خدمات دندانپزشکی مدرن مربوط به تجهیزاتی مانند لیزر یا تصویرسازی سه بعدی می‌ باشد. شما می‌ توانید برای اطلاعات بیشتر با دندانپزشک خود مشورت کنید، ولی مطمئن باشید علم دندانپزشکی نیز به سرعت در حال پیشرفت است و اگر کلینیک دندانپزشکی معتبری را انتخاب کنید از بهترین و مدرن‌ ترین خدمات بهره‌مند خواهید شد. همان‌ طور که گفتیم تقریباً تمام اعمالی که برای زیبایی دندان به کار می‌ روند، جز خدمات مدرن به حساب می‌ آیند و هر چقدر کیفیت مواد و تکنولوژی تجهیزات بالا‌تر باشد، انتظار داریم نتیجه بهتری کسب کنیم.

در زمانی که کرونا به شدت شیوع پیدا کرده است حتماً برای انجام خدمات دندانپزشکی به کلینیک‌ های معتبری مراجعه کنید که تمام پروتکل‌ های بهداشتی را به بهترین شکل رعایت می‌ کنند. در آخر امیدواریم مطالبی که در اختیار شما گذاشتیم مفید واقع شده باشند.