تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

 

یکی از روش‌های به صرفه و کم هزینه برای زیبا سازی دندان استفاده از اسنپ آن اسمایل (snap on smile) است. این محصول لایه بسیار نازکی از صمغ دندان با فناوری بسیار پیشرفته می‌باشد که وقتی آن را به عنوان روکش بر روی دندان‌های اصلی خود می‌گذاری تمام خردشدگی‌ها، فاصله‌های بین دندانی، شکستگی‌ها یا خرد شدن دندان‌ها و... دیگر به چشم نمی‌آید و ظاهر دندان‌های شما بسیار زیبا و خارق العاده خواهد شد. برای ساخت یک اسنپ آن اسمایل به دو جلسه مراجعه به دندانپزشکی‌های ارائه دهنده این خدمات نیاز است تا محصول مورد نظر شما را آماده کرده و در دسترستان قرار دهند. در ادامه این مطلب بیشتر در این خصوص با هم صحبت خواهیم کرد.

اسنپ آن اسمایل (snap on smile) چیست؟

 

اسنپ آن اسمایل یک روش جدید برای داشتن لبخندی زیباست که به تازگی دندان پزشکان برای افرادی که نمی توانند از پس هزینه‌های بسیار سنگین کاشت دندان و روش‌های دیگری مانند ایمپلنت بر بیایند، در نظر گرفته شده است. در این روش روی دندانهای شما با یک لایه محکم و نازک طبیعی پوشیده می‌شود که جلوه‌های سفید و تمیز به دندانهای شما خواهد داد. در زمان استفاده از اسنپ آن اسمایل شما به راحتی می‌توانید بخورید و بیاشامید، همچنین این نکته را باید در نظر داشته باشید که در زمان سفارش شما می‌توانید این محصول را به صورت جداگانه برای دندان‌های بالایی یا دندان‌های پایین یا خود سفارش دهید. مواد اولیه تشکیل دهنده اسنپ آن اسمایل گونه‌ای صمغ است که با استفاده از فناوری‌های سطح بالا تولید شده و می‌تواند همزمان با نازک بودن بسیار محکم و مقاوم باشد. افرادی که لکه‌های زیادی روی دندانهای خود دارند، فاصله بین دندان‌های آنها زیاد است، برخی از قسمت‌های دندان‌های آنها خرد شده و یا چند دندان آنها افتاده است به راحتی قابل استفاده است و به آنها کمک می‌کند که تمام عیب دندان‌های خود را بپوشانند و لبخندی زیبا و جذاب داشته باشند. افرادی که از وضعیت دندانهای خود ناراضی بودند و با مشکلات در این زمینه دست و پنجه نرم کرده اند بی شک می‌دانند که داشتن چنین روکش زیبایی برای دندان‌ها باعث افزایش اعتماد به نفس آنها خواهد شد.

 

 

چه کسانی میتوانند از اسنپ آن اسمایل استفاده کنند؟

اسنپ آن اسمایل از آنجایی که کاملا بدون دردسر بر روی دندانهای شما قرار می‌گیرد و از طرفی برای آماده سازی آن فقط دو جلسه درمانی کوتاه و بدون درد لازم است، روشی بسیار مناسب برای همه افراد در تمامی سنین است. در زمان آماده سازی اسنپ آن اسمایل هیچ نیازی به تغییر ساختار دندان و یا تراشیدن آنها نیست و همین روند کار را برای شما بسیار آسان تر خواهد کرد. در ادامه یک لیست از افرادی که می‌توانند به راحتی از اسنپ آن اسمایل استفاده کنند را خدمت شما معرفی می‌کنیم.

         کسانی که دوست دارند در زمان‌های خاص، مانند قرارهای کاری مهم، ملاقات‌های حساس و به طور کلی شرایطی که زیبایی دندان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ ظاهری زیبا و به خصوص خط لبخند جذابی داشته باشند

        افرادی که میخواهند دندان‌های زیبایی داشته باشند ولی قصد هیچ گونه تغییری در دندان‌ها و ساختار آنها را ندارند.

         کسانی که به دلایل خاص نمی‌توانند از پل دندان و یا ایمپلنت استفاده کنند.

        کسانی که زمان و یا سرمایه لازم برای انجام مراحل ایمپلنت و یا کاشت دندان را ندارند.

         کسانی که از دندان‌های مصنوعی جزئی خود خسته شده و قصد دارند که یک جمله گزینه راحت و زیبا برای آن پیدا کنند.

نکته مهمی که در این قسمت باید در نظر داشته باشید این است که بسیاری از افراد برای اولین بار که با روش زیبا سازی دندان اسنپ آن اسمایل آشنا می‌شوند، تصور می‌کنند که این روش بسیار پرهزینه و زمان‌بر است.اما این در صورتی است که این روش معمولاً فقط برای دندان‌های فک بالایی انجام می‌شود و برای زیباسازی دندان‌های فک پایین و هماهنگ سازی رنگ آن‌ها با اسنپ آن اسمایل از روش بلیچینگ استفاده می‌شود

چه کسانی نباید از اسنپ آن اسمایل استفاده کنند؟

تا اینجا صحبت‌های زیادی در مورد مزایای اسنپ آن اسمایل کرده‌ایم، اما نباید این نکته بسیار مهم را فراموش کرد که این روش نیز مانند تمام روش‌های درمانی یا زیباسازی، برای همه مناسب نخواهد بود. بسیاری از افراد دارای شرایط خاصی هستند که استفاده از اسنپ آن اسمایل ممکن است باعث آسیب رسیدن به آنها شود. همچنین از طرفی شرایط خاصی برای برخی از افراد وجود دارد که باید ابتدا مشکلات اولیه خود را برطرف کرده و سپس به سراغ استفاده از اسنپ آن اسمایل بیایند. در ادامه یک لیست از افرادی که بهتر است از اسنپ آن اسمایل استفاده نکنند را در اختیار شما قرار می‌دهیم:

        افرادی که از دندان مصنوعی کلی استفاده می‌کنند.

        افرادی که فک پایینی آنها جلو تر از حد معمول است.

        افرادی که تعداد دندانهای افتاده آن‌ها زیاد باشد.

        افرادی که دارای بیماری‌های لثه‌‌ای شدید یا خفیف هستند.

        افرادی که دندان لق دارند.

        افرادی که بخش انتهایی دندان آنها پهن تر از حد معمول شده است.

نکته مهمی که در این زمینه باید به یاد داشته باشید این است که اگر دندانهای شما پوسیدگی‌های بسیار زیادی دارد و قصد دارید که با استفاده از اسنپ آن اسمایل آنها را بپوشانید، باید مراقب باشید که بعد از استفاده از این محصول پوسیدگی و جرم‌ها در زیر اسنپ آن اسمایل رشد نکنند. پیشنهاد متخصصان ما به شما این است که قبل از استفاده از این محصول حتماً تمام مشکلات مانند پوسیدگی و یا خرابی دندان را برطرف کنید و سپس سراغ استفاده از این کاور بروید. این مورد بسیار مهم را هیچگاه فراموش نکنید که سلامت دندان‌های شما اولین و مهمترین موضوعی است که باید با رسیدگی کنید و می‌توان گفت قطعاً سلامت دندان‌ها نسبت به زیبایی آن‌ها در اولویت قرار دارد.

 

روند ساخت اسنپ آن اسمایل چگونه است؟ 

روند ساخت اسنپ آن اسمایل به این صورت است که شما ابتدا به دندانپزشکی که ارائه شد دهنده این خدمات است مراجعه می‌کنید. البته نباید فراموش کنید که قبل از قالبگیری طرح‌ها و رنگ‌های متنوع این محصولات به شما نمایش داده می‌شود تا طرح لبخند و رنگ اسنپ آن اسمایل خود را انتخاب کنید. بعد از این مرحله قالب گیری‌های انجام شده را به آزمایشگاه می‌فرستند و از طرفی نوع مواد انتخابی شما را نیز اعلام می‌کنند تا دندانساز‌ها روند ساخت اسنپ آن اسمایل را آغاز کنند. معمولا روند ساخت این محصولات یک ماه طول میکشد.بعد از آماده شدن اسنپ آن اسمایل فقط کافی است آن را سر جای خود قرار دهید و از ظاهر دندان‌های جدید و زیبای خود لذت ببرید.

 

 روش قالب گیری اسنپ آن اسمایل

برای قالب گیری اسنپ آن اسمایل شما باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

         در مرحله اول شما ابتدا قالب مورد نظر خود را به مدت ۲ دقیقه در آب جوش بیندازید و منتظر بمانید تا بافت آن نرم و انعطاف پذیر شود. بعد از آن را با استفاده از چنگال و قاشق از داخل آب جوش بیرون بیاورید و در صورتی که به اندازه کافی انعطاف پذیر نشده بود باید آن را مجدداً درون آب جوش بیندازید. نکته مهمی که در این مرحله باید به یاد داشته باشید این است که بعد از درآوردن آن قالب از آب جوش باید صبر کنید که کمی خنک شود و بعد از آن را بر روی دندان‌های خود قرار دهید.

        در مرحله بعد شما باید روبروی آینه بایستید و اسنپ آن اسمایل را به صورت محکم بر روی دندان‌های بالایی خود را بزنید. سپس با استفاده از انگشت شست به مواد قالبگیری آرام ضربه بزنید تا کاملاً فضای روی دندان‌های شما را بپوشاند. نکته مهمی که در این مرحله باید به یاد داشته باشید این است که مراقب باشید این مواد را به سقف دهان خود نزنید چرا که باعث بروز مشکل در صحبت کردن شما خواهد شد.

         بعد از گذشت ۳۰ ثانیه به آرامی و خیلی راحت اسنپ آن اسمایل را از روی دندانهای خود بردارید و درون یک لیوان آب سرد بیندازید تا قالب سفت شده و به رنگ سفید در بیاید. بعد از آن مجددا می‌توانید دوباره آن را بر روی دندان‌های خود قرار دهید و مطمئن شوید که آیا قالبی که اندازه گرفتید به درستی شکل گرفته است یا خیر. در صورتی که قالب به درستی شکل گرفته بود لازم است که دوباره مراحل بالا را طی کنید.

 

مزایای اسنپ آن اسمایل

در ادامه مزایای اسنپ آن اسمایل را با هم بررسی می‌کنیم:

        استفاده از آنها به سرعت ظاهر زیبایی به لبخند شما می‌دهد.

         از دندانهای مصنوعی ثابت و متحرک ظاهر بسیار زیباتری دارد.

         استفاده از امکان پذیر است و وقت زیادی نمی‌گیرد.

        این حال بسیار پایین و به صرفه میباشد.

نکته‌ای که بعد از مزایای اسنپ آن اسمایل باید در نظر داشته باشید این است که این محصول نیز مانند تمام محصولات در این دنیا معایبی دارد که در ادامه این معایب را با هم بررسی می‌کنیم تا در زمان انتخابی محصولات بتوانید دقت بیشتری به خرج دهید.

        در صورتی که بعد از سفارش دادن و مدتی استفاده از اسنپ آن اسمایل بخواهید تاج دندان بگذارید و یا به عنوان مثال دندان‌های خود را پر کنید، بعد از آن اسنپ آن اسمایل برای شما اندازه نخواهد بود.

         نتیجه نهایی روش‌های مانند براکت و یا ونیر قطعاً بهتر است و از طرفی باید  با این حقیقت کنار بیایید که وضعیت حقیقی دندان‌های شما چیزی نیست که با استفاده از اسنپ آن اسمایل نشان می‌دهید.

         در موارد معدودی دیده شده است که مواد غذایی در اطراف و یا زیر آن گیر کرده و باعث آزار شما می‌شود.

         در اوایل استفاده از این محصول ممکن است زبانتان به درستی نتواند در دهان حرکت کند و حرف زدن برای شما کمی مشکل باشد