ایمیل: info [ at ] yousefdentistry.com   |   تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

دندان ها می توانند به دلایل مختلف بیافتند. این مسئله برای بسیاری از افراد بسیار ناراحت کننده است. اما خوشبختانه با شیوه های نوین می توان دندان افتاده را جایگزین نمود. امروزه مطمئن ترین و بهترین راه برای جایگزینی دندان های از دست رفته ایمپلنت دندان می باشد. به طوری که می توان گفت اغلب مردم برای جایگزین کردن دندان از دست رفته این روش را انتخاب می کنند.

 

 

ایمپلنت دندان چیست؟

شاید هنوز هم برخی از مردم، با ایمپلنت آشنا نباشند. در ادامه به بررسی این روش و همچنین ویژگی های ایمپلنت خوب می پردازیم.

ایمپلت تنها روشی است که از ریشه در استخوان فک جایگذاری می شود. در این روش ابتدا لثه، همان قسمتی که دندان از دست رفته است، یک برش کوچک داده می شود. لایه های لثه کنار رفته و استخوان فک نمایان می گردد. سپس برای گذاشتن ریشه مصنوعی داخل استخوان فک، باید آن را با ابزار مخصوص سوراخ نمود. پایه ایمپلنت که اصلی ترین جزء آن می باشد از جنس تیتانیوم یا آلیاژی از آن است. دلیل انتخاب این فلز، عدم حساسیت و واکنش بدن نسبت به آن می باشد. وقتی پایه تیتانیومی در استخوان فک قرار بگیرد، لثه دوباره به حالت قبلی برگشته و بخیه زده می شود. حدوده سه الی 6 ماه زمان برای پیوند استخوان و اتصال پایه به استخوان فک زمان لازم است.

در برخی از مواقع به دلیل کافی نبودن تراکم استخوان فک برای قرار دادن پایه ایمپلنت باید پیوند استخوان زده شود. با آنکه نام آن کمی نگران کننده است، اما یکی از ساده ترین کارها در دندانپزشکی می باشد. بعد از پیوند استخوان و به حداقل رسیدن تراکم آن می توان پایه ایمپلنت را جایگذاری نمود.

همچنین در برخی از مواقع به دلیل آنکه مدت زیادی از افتادن دندان می گذرد، ممکن است فاصله بین سینوس و استخوان فک بالا از بین برود در این صورت نیز به جراحی لیفت سینوس یعنی بالا کشیدن سینوس نیاز است.

به همین دلایل قبل از انجام هر کاری باید از فک بالا و پایین عکس رادیوگرافی تهیه شود. در این عکس فاصله دندان ها، تراکم و پهنای استخوان، فاصله سینوس و ... بررسی می شود.

 

بعد از قرار گرفتن پایه ایمپلنت یا همان ریشه مصنوعی، یک پیچ روی پایه بیرون از لثه روی آن قرار می گیرد. سپس از فک فوق، یک قالب کلی برای ساخت تاج دندان و روکش تهیه می شود. روکش بعد از ساخت مانند دیگر دندان های طبیعی در دهان قرار می گیرد.

 

 

انتخاب بهترین ایمپلنت

متاسفانه در برخی از مواقع به دلیل انتخاب نادرست ایمپلنت و همچنین عدم مهارت دندانپزشک، جراحی ایمپلنت با مشکلات متعددی روبه رو می شود که در انتها باید ایمپلنت از دهان خارج و به شیوه ای دیگر پرتز مصنوعی را جایگزین نمود.

برای جلوگیری از این اتفاق باید قبل از انجام ایمپلنت به نکات مختلفی توجه نمود. در ابتدا باید یک مرکز مطمئن را برای انجام ایمپلنت انتخاب نمایید. مراجعه به چند دندانپزشکی، پرس و جو از اطرافیان، تحقیق و جستجو در گوگل و شبکه های اجتماعی می تواند شما را در انتخاب بهترین دندانپزشک یاری نماید. در این راستا می توان گفت دندانپزشکی دکتر یوسف بالوی پور واقع در سعادت آباد یکی از بهترین مراکز برای انجام ایمپلنت و دندانپزشکی های زیبایی می باشد.

ایمپلنت قرار است به جای دندان طبیعی شما که از دست رفته است قرار بگیرید. به همین دلیل انتخاب بهترین ایمپلنت بسیاری مهم می باشد. در صورت انتخاب یک ایمپلنت خوب، دوام آن می تواند تا سال ها باشد.

پروتزهای ثابت کاشتنی یا همان ایمپلنت ها بر اساس جنس به چند نوع تقسیم می شوند. ایمپلنت های کره ای، چینی، سوئیسی، آلمانی و ... . بدترین نوع ایمپلنت، نوع چینی آن می باشد که نسبت به سایر ایمپلنت ها ارزان است.

خوشبختانه در این راستا دندانپزشک متخصص می تواند شما را در انتخاب بهترین نوع ایمپلنت یاری نماید. در دندانپزشکی زیبایی دکتر یوسف بالوی پور به هیچ عنوان از ایمپلنت چینی استفاده نمی شود. حتی در صورت درخواست بیمار نیز، استفاده از این جنس ایمپلنت توصیه نمی گردد.

دوام و سازگاری با بدن مهمترین فاکتور های یک ایمپلنت خوب هستند. همچنین همانطور که گفته شد، مهارت دندانپزشک در کاشت ایمپلنت بسیار مهم است. در این راستا موارد زیر بسیار حائز اهمیت می باشد:

·        سابقه کار مرکز دندانپزشکی

·        مجهز بودن دندانپزشکی

·        خوشنام بودن دندانپزشک و همچنین مرکز دندانپزشکی

·        مقایسه قیمت انجام ایمپلنت در چند دندانپزشکی

·        انتخاب بهترین نوع ایمپلنت

·        میزان رضایت مراجعه کنندگان

به این ترتیب می توان امید داشت که، کاشت دندان با استفاده از ایمپلنت با موفقیت و دوام بالایی همراه خواهد بود.