ایمیل: info [ at ] yousefdentistry.com   |   تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

 

یکی از درمان های زیبایی در دندانپزشکی اوردنچر می باشد. این روش برای افرادی مناسب است که کاملا بدون دندان هستند یا همه دندان های آنها در حال پوسیدگی است. 

بسیاری از سالمندان و افرادی که به دلایل مختلف دندان های خود را از دست داده اند از پروتز های متحرک یا دندان مصنوعی استفاده می کنند. دندان های مصنوعی امروزه مورد پسند بسیاری از افراد نیست . صحبت کردن و یا خوردن غذا با استفاده از پروتز های متحرک یا دندان های مصنوعی کمی دشوار است. اوردنچر روشی است که این دسته از مشکلات را بر طرف نموده است. 

اغلب افراد دارای دندان مصنوعی با لق بودن دندان های مصنوعی خود مشکل دارند با اوردنچر می توان این مشکل را بر طرف نمود. اوردنچر روشی می باشد که با استفاده از آن پروتز کاملی روی پایه های کاشته شده در فک قرار می گیرد. این نوع پروتز ، پروتز متحرک است . 

اوردنچر با استفاده از ایمپلنت انجام می گیرد. همانطور که گفته شد، دندان های مصنوعی و پروتز های متحرک به دلیل شل یا سفت بودن در دهان بیماری مشکلاتی را به وجود می آورند. لذا دندانپزشکان تصمیم گرفتند این مشکل را با استفاده از ایمپلنت حل نمایند. 

در اوردنچر چند ایمپلنت در فک بیمار جایگذاری می شود. بدین ترتیب پروتز متحرک روی ایمپلنت ها قرار می گیرد که باعث می شود شل بودن یا سفت بودن و دیگر مشکلات پروتز متحرک بر طرف گردد. وقتی دنچر کامل به اوردنچر متکی بر ایمپلنت تبدیل می شود ، جویدن با استفاده از آن آسانتر می گردد. 

در اوردنچر (پروتز متحرک با ایمپلنت ) که با استفاده از ایمپلنت انجام می شود تعداد ایمپلنت های به کار رفته بسیار کم می باشد و حداکثر 6 ایمپلنت بر فک قرار می دهند. اما در پروتز ثابت با ایمپلنت برای هر دندان یک ایمپلنت قرار می گیرد که هزینه زیادی را در بر خواهد گرفت . ایمپلنت های اوردنچر با جراحی در استخوان فک قرار می گیرند. 

اوردنچر میله ای با نظر و تشخیص دندانپزشک انجام می گیرد.