ایمیل: info [ at ] yousefdentistry.com   |   تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

با افتادن دندان های شیری و ریشه زدن دندان های دائمی شکل همیشگی دندان ها به وجود می آید . به همین دلیل برخی از افراد دارای دندان های زیبا و برخی دیگر دارای دندان های نامنظمی هستند . تعداد افرادی که به صورت طبیعی دارای دندان های ردیف و منظم هستند بسیار کم می باشد . خدمات مختلفی در دندانپزشکی وجود دارد که باعث زیبایی ظاهری دندان ها می شود . یکی از آنها لمینیت است ، روشی که این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده است .

بسیاری از چهره های مطرح جامعه با استفاده از لیمنیت دارای دندان های زیبا شده اند . لمینیت یا ونیر لایه ایی از مواد است که بر روی دندان گذاشته می شود و بدین ترتیب فاصله میان دندان ها ، زردی و نا منظمی دندان ها پوشیده می شود . لمینیت به دو صورت سرامیکی و کامپوزیتی انجام می گردد . 

در لمینیت بنا به تشخیص پزشک لایه ای از دندان تراشیده می شود به همین دلیل باید برای لمینیت دندان از مواد درجه یک که عمر طولانی دارد استفاده نمود زیرا هر بار که دندان ها تراشیده می شوند کیفیت و عمر دندان ها کاهش می یابد . انجام لمینیت برای هر فردی لازم نیست . 

دندان های سالم و منظم نیاز به لمینیت ندارند متاسفانه این روز ها بسیاری از افراد با توجه به سفیدی دندان های لمینیتی علاقه دارند که دندان های خود را لمینیت کنند . در صورتی که می توان با استفاده از روش های دیگری در دندانپزشکی دندان ها را سفید و صدفی نمود . پس اگر دندان ها سالم و بی نقصی دارید لمینیت روشی مناسب برای سفیدی دندان هایتان نیست . شما می توانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی دکتر یوسف بالوی پور و با تشخیص دکتر از روشی بهتر برای سفیدی دندان های سالم بهرمند شوید . 

همچنین افرادی که عادت به دندان قروچه دارند ، قبل از لمینیت باید این عادت خود را درمان کنند . زیرا دندان قروچه باعث آسیب به دندان های لمینیتی می شود . خوشبختانه روش های مختلفی برای ترک عادت دندان قروچه وجود دارد که با انجام آنها می توان این عادت را درمان نمود. 

پوسیدگی دندان علل مختلفی دارد که شایع ترین آنها عدم رسیدگی به نظافت دندان ها می باشد . برخی از افراد دارای پوسیدگی گسترده در دندان های خود هستند . دندان های پوسیده برای لمینیت مناسب نیستند به همین دلیل توصیه می کنیم قبل از اقدام برای لمینیت پوسیدگی دندان ها را به طور کامل بر طرف نمایید . البته دندانپزشک قبل از شروع به لمینیت ، دندان ها را به طور کامل بررسی می کند . همچنین در صورتی که لثه دارای عفونت باشد باید قبل از لمینیت عفونت آن درمان شود . 

همچنین آن دسته از افرادی که سایش مینای دندانهایشان به شدت است گزینه مناسبی برای لمینیت نیستند . روش های دیگری برای این افراد وجود دارد که بنا به تشخیص دندانپزشک انجام می شود .

پس می توان گفت لمینیت دندان برای دندان های زیر مناسب نیست :

  • دندان های سالم 
  • دندان هایی که پوسیدگی زیاد دارند 
  • عفونت لثه 
  • عادت به دندان قروچه
  • سایش مینای دندان شدید

لمینیت راهی ساده و سریع برای بر طرف کرد نواقص ظاهری دندان می باشد . البته هزینه لمینیت بسته به نوع مواد مصرفی کمی گران می باشد . آن دسته از افرادی که زیبایی دندان ها برایشان اهمیت دارد حاضر هستند این هزینه ها را پرداخت نمایند . اما توصیه ما به شما این است قبل از هر گونه اقدامی تحقیقات فراوانی در ارتباط با آن داشته باشید . انتخاب دندانپزشک حرفه ای و مطرح بسیار مهم می باشد و بر نتیجه ظاهر دندان شما تاثیر گذار است .