ایمیل: info [ at ] yousefdentistry.com   |   تلفن: 02122383900

دندانپزشکی یوسف بالوی پور

در روزهای اخیر خبرهای زیادی در ارتباط با ویروس کورنا و شیوع آن در ایران شنیده شده است به طوری که نگرانی های زیادی را به همراه داشته است. این بیماری همانطور که می دانید مسری و قابل سرایت حتی از حیوان به انسان می باشد. کرونا در دسته ویروس ها است و میتواند   

مراقبت از سلامت دهان و دندان ها امری مهم برای هر فردی می باشد. دندان های دائمی اگر بر اثر موارد مختلف از دست بروند، دیگر جایگزین طبیعی برای آنها وجود ندارد و باید از درمان های دندانپزشکی استفاده نمود و همانطور که می دانید هیچ درمانی نمی تواند جایگزین عضو طبیعی بدن باشد.

در قرن 20 و 21 ام دو بیماری ایدز و هپاتیت به خطرناکترین بیماری ها تبدیل شده اند. برای این بیماری ها تا سال های اخیر درمانی وجود نداشت و همین امر موجب نگرانی بسیاری از جوامع شده بود.

یکی از دوران هایی که زنان باید آن را طی نمایند، دوران یائسگی می باشد. یائسگی به معنای اتمام دوره باروری زنان است و بخشی طبیعی در دوران زندگی آنها می باشد. در دوران یائسگی تغییراتی در ترشح هورمون های مختلف در بدن فرد رخ می دهد که این امر باعث بروز تغییرات دیگر در بدن می شود. تغییر در خلق و خوی و همچنین بروز تغییر در دهان و دندان فرد یکی از شایع ترین عوارض دوران یائسگی می باشد که باید به آنها توجه ویژه ای داشت.

حدودا بعد از شش ماه از تولد کودک، دندان های شیری شروع به رویش و جوانه زدن می کنند، البته رشد دندان ها از زمان بارداری شروع شده است و جوانه زدن آنها بعد از شش ماهگی است. همانطور که می دانید دندان های شیری، دندان های دائمی نیستند و حدودا از سن 5 سالگی شروع به افتادن می کنند و به جای آنها دندان های دائمی و همیشگی در می آیند.

همانطور که می دانید یکی از رشته های تحصیلی در حوزه سلامت، دندانپزشکی می باشد. دندانپزشکی تخصصی است که حافظ سلامت دهان و دندان ها می باشد. هر بیماری که به دهان مربوط باشد توسط دندانپزشک باید درمان شود. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی این رشته تحصیلی و مسیر شغلی آن بپردازیم

دهان و دندان ها از قسمت های مختلفی تشکیل شده اند. دندانپزشکان برای بررسی دقیق دندان ها و همچنین دلایل دیگر دندان ها را شماره گذاری کرده اند. این شماره گذاری در تمام دنیا یکتا بوده و همه دندانپزشکان از آن استفاده می کنند. شاید در هنگام معاینه توسط دندانپزشک شما نیز با این شماره ها آشنا شده باشید. در ادامه به بررسی شماره هر دندان خواهیم پرداخت.

با آنکه علم دندانپزشکی محدود به دهان و دندان می باشد، اما با این حال علمی گسترده و دارای تخصص های مختلف است. در ادامه به بررسی و معرفی تخصص های مختلف دندانپزشکی خواهیم پرداخت.

با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های جدیدی در علم پزشکی ابداع شده است. در این بین درمان های دندانپزشکی نیز به روز شده اند و دیگر مانند گذشته انجام نمی شوند. با آنکه درمان های جدید نسبت به درمان های قدیمی قیمت بالاتری دارند، اما با موفقیت بالایی همراه هستند.

دندانپزشکی کودکان مانند بزرگسالان نیز دارای اهمیت می باشد. کودکان هم مانند افراد بزرگسال دچار دندان درد می شوند. از این رو قبل از هر اتفاقی باید یک دندانپزشک خوب و حرفه ای و متخصص برای آنها انتخاب نمود.

دندان ها می توانند به دلایل مختلف بیافتند. این مسئله برای بسیاری از افراد بسیار ناراحت کننده است. اما خوشبختانه با شیوه های نوین می توان دندان افتاده را جایگزین نمود. امروزه مطمئن ترین و بهترین راه برای جایگزینی دندان های از دست رفته ایمپلنت دندان می باشد. به طوری که می توان گفت اغلب مردم برای جایگزین کردن دندان از دست رفته این روش را انتخاب می کنند.

تمایل به خوردن شیرینی جات در در اغلب مردم وجود دارد. میان وعده های شیرین، شکلات ها و نوشیدنی های حاوی شکر مواردی هستند که هر کسی به خوردن آنها علاقه دارد. جدا از اینکه مصرف بی رویه این مواد غذایی می تواند اثرات نامناسبی بر سلامت بدن بگذارد، می تواند بر سلامت دهان و دندان نیز تاثیر گذار باشد.